Hrubec győzelemmel debütált az Avangardban

Az omszkiak új kapusa 11-es mezben mutatkozott be a Szocsi elleni siker során.

Hosszabbítás döntött Cseljabinszkban. A Harlamov-divízió rangadóján a Metallurg már a 4. percben megszerezte a vezetést Andrej Csibiszov góljával, ám a Traktor az Lawrence Pilut révén az első harmad végén egyenlített, a hosszabbításban pedig Ruszlan Karlin találatával győzött.

A Lokomotiv magabiztosan verte a Bariszt. Andrej Szkabelka sima sikernek örülhetett korábbi csapata ellen, sőt a vele együtt érkező André Petersson 2 gólt lőtt tavalyi együttesének, míg Edward Pasquale 23-szor védett.

A Nyeftyehimik nyerte a Kunlun elleni alsóházi rangadót. A nyizsnyekamszkiaktól a szlovák Libor Hudácek 2+1 ponttal emelkedett ki, míg Marat Hajrullin és Bulat Safigullin egyaránt 2-2 gólpasszt osztott ki. A hazaiak hátránya még így is 6 pont a Keleti főcsoport 8. helyén álló Torpedo mögött.

A Torpedo hiába szerezte meg a vezetést az Ak Barsz ellen, a tatárok négygólos diadalnak örülhettek. A kazanyiaknál Mihail Gluhov 2 gólt lőtt, Alekszandr Burmisztrov 1+2 ponttal zárt.

Frissen igazolt kapusok összecsapását hozta az Avangard?Szocsi meccs: a hazaiaknál a Kunluntól szerzett Simon Hrubec, a vendégeknél a Szibirtől érkezett Alekszej Kraszikov kapott lehetőséget. Sikernek előbbi hálóőr örülhetett: a 11-es mezszámot választó cseh kapus 16 lövésből 14-et védett, miközben új csapata a kétgólos előnye leadását követően újra meg tudta szerezni a vezetést.

A Dinamo Moszkva legyűrte a Vityazt. A fővárosiaknál remekeltek a légiósok, Juuso Hietanen gólpasszt adott, Michal Cajkovksy 1+1 pontot gyűjtött, Teemu Pulkkinen gólt lőtt. A Dinamo előre lépett a Nyugati főcsoport 4. helyére.

A Szpartak sikerét hozta a CSZKA elleni moszkvai rangadó. A fordulatos összecsapás hosszabbításban dőlt el, ahol a szlovák Martin Bakos belőtte a vendégek győztes találatát. A 2019-es bajnok előnye 1 pontra csökkent közvetlen üldözőjével, a Lokomotivval szemben.

A SZKA begyűjtötte a 2 pontot Helsinkiben. A szentpéterváriak csapatként győztek, a 4 gól során 8 játékos szerzett pontot, egyedül a csapatkapitány Jevgenyij Ketov jutott 1+1 pontig. Valerij Bragin csapatának hátránya 8 pont a CSZKA mögött.