Felzárkóznának a középmezőnyhöz az Acélbikák

Az Erste Liga-tabella 8. helyén álló dunaújvárosiak a dobogós DEAC-ot fogadják.

Abszolút kétesélyes mérkőzésre kerül sor kedd este a DAB otthonában, állítjuk ezt annak ellenére, hogy a csapatrangsorban 5 hely és 7 pont a különbség a felek között. Különösen az Acélbikák eddigi produkciója csalóka. A gárda ugyan még egyszer sem nyert rendes játékidőben – ehhez képest van 4 nulla pontos veresége –, ám az, hogy három döntetlen után is el tudta hozni a pluszpontot, mindenképpen figyelemre méltó. Különösen ha figyelembe vesszük, hogy az UTE-t kétszer is legyűrték Dansereau-ék, valamint a Brassó veretlenségét is elvették még október 11-én. Ráadásul a kudarcok is szorosak voltak többnyire, a MAC HKB és az FTC-Telekom is megszenvedett David Leger tanítványaival, csak a Gyergyó–Szereda duó ellenében nem szaladt a szekér. Az újvárosiakról emellett elmondható, hogy nagy szükségük van Garret Hughson kapus jó formájára, valamint az első sor kiemelkedő teljesítményére. Ha ránézünk a házi kanadai tabellára, akkor azt látjuk, hogy Dansereau 14, Kovács Bronson 10, Szappanos és St. Pierre 9-9 pontot gyűjtött, ám utánuk hatalmas szakadék tátong az eredményességben. A DEAC ebből a szempontból és egyébként is egységesebb, arról nem is beszélve, hogy eddig csak egy meccsen nem szerzett pontot a gárda. A MAC HKB ellenében elszenvedett hazai kiütés után hosszabb szünet következett David Musial fiai életében, akik ezek után 8-1-gyel intézték el a jobb sorsra érdemes UTE-t. Ezzel a lendülettel mennek tehát az IIHF-break után Újvárosba Bertáék, ahol a céljuk nyilván a győzelem, noha bizonyára bölcsen tudják, hogy azt nem lesz könnyű megszerezni.

Dunaújvárosi Acélbikák–DEAC 3-5

A debreceniek a fiatal játékosaik vezetésével győztek a DAB otthonában.

A hazaiaknál Tamás István a szezonbeli első mérkőzésén játszhatott, míg a vendégeknél a 17 éves Sándor Bence pályafutása első felnőtt találkozójára készült. A DAB kapujában akárcsak az eddigi összes mérkőzésen, most is Garret Hughson kezdett, ellenben a DEAC-nál Hetényi Zoltán pihenőt kapott, Gönczi Lajos állt a vasak között. A meccset a debreceniek kezdték aktívabban, majd az első veszélyes dunaújvárosi támadás emberelőnyt hozott, de az Acélbikák nem találtak be Gönczinek. A nyitó játékrész végén kétszer is 5 a 4 ellen játszhatott a DEAC, de a nyomás nem érett góllá, csak a kiegészülés után: egy 3 az 1 elleni támadás végén Szűcs István meglőtte első debreceni gólját.

A második felvonás áthúzódó DEAC-fórral indult, aztán Lencsés visszatérését követően Mazurek lőtt kapuvasat. A 28. percben Szűcs meglőtte önmaga és csapata 2. gólját: Kiss Patrik okos passzt adott a 97-esnek, aki szép csel után értékesítette a ziccert. A debreceniek felszabadultan játszottak, bátran cseleztek. A lezserség most visszaütött, egy korongszerzés után Pinczés Olivért kiugratták, a DAB játékosa egy finom fonákmozdulattal szépített. A harmad végén eljött a második Acélbikák-fór, ami meghozta az egyenlítést: egy szép korongjáratás végén Dansereau váltotta gólra az emberelőnyt.

A harmadik húsz perc elején a hazaiak jártak közelebb a vezetés megszerzéséhez, mégis a DEAC-hoz került újra az előny: Molnárt kiugratták, ő pedig belőtte a korongot a mamut és a kapuvas közé. A hazaiak akárcsak a második, a harmadik fórjukból is egyenlítettek, Mazurek kotorta be közelről a korongot a harmad közepén. Ezt követően kétszer is 5 a 4 ellen támadhattak a dunaújvárosiak, de nem tudtak fordítani. A kimaradt lehetőségek megbosszulták magukat, 3 perccel a vége előtt Izacky a saját harmadából indulva, több cselt követően egyedül maradt Hughsonnal szemben, és belőtte a debreceniek győztes gólját. A végén a DAB lehozta a kapusát, belőtte a korongot a vendégek harmadába, ahol Gönczi elkapta a korongot, kitette Sándor Flórián elé, aki egész pályás üres kapus gólt lőtt.

A DEAC 5-3-ra győzött, megerősítette dobogós helyét a tabellán. A DAB továbbra is rendes játékidős győzelem nélkül áll a 8. helyen.

dabdeac-dabdeb_MG_8037

fotó: DAB

Ragyogóan kezdtük ezt a találkozót

A két vezetőedző mellett Molnár Dávid csatár is nyilatkozott a Dunaújvárosi Acélbikák–DEAC mérkőzésről.

Erste Liga, Dunaújvárosi Jégcsarnok, 215 néző. Játékvezetők: Rencz, Rencz, Bencze, Muzsik.
Hughson: 90,7% (Pinczés B.)
Gönczi: 92,5% (Hetényi)