1 pont a Gyergyó előnye, második a Galati

A román bajnokság két első helyezettje kétszer meccselt egymással, egyszer a hazaiak nyertek, egyszer a vendégek.

Az elmúlt másfél hétben nyolc mérkőzést játszottak a román bajnokságban. A Sportklubnak nem okozott gondot a Sportul Studentesc legyőzése október 24-én és 25-én, a csíkiak három sorral felállva előbb 23-1-re, majd 29-1-re nyertek. Az első meccsen Justin Maylan 3+7-tel, a másodikon Becze Tihamér 8+5-tel jutott el két számjegyű pontmennyiségig. Október 28-án és 29-én Gyergyói HK?CSM Galati és Steaua?Brassó dupla meccseket vívtak. Gyergyóban két izgalmas rangadót játszottak: előbb egy 58. percben lőtt Tero Koskiranta-góllal 3-2-re győztek a székelyek, de másnap hiába vezettek Szigeti Ákos találatával, a galaciak fordítottak, és 2-1-re behúzták a mérkőzést. Örömteli fejlemény, hogy a padon az újdonsült másodedző mellett már ott volt a koronavírus-karanténból visszatért Szilassy Zolán is. A brassóiak simán verték a Steauát: szerdán 9-4-es, csütörtökön 11-1-es sikernek örülhettek. A két meccs során mesterhármasig Daniel Tranca jutott. Október utolsó két napján a 4-4 mérkőzés után pont nélkül álló Sapientia U23 és Sportul Studentesc csapott össze. A székely U23-asok 18-1-re és 15-1-re diadalmaskodtak, pénteken György Rajmund és Becze Botond lőtt mesterhármast, szombaton Róth Zoltán emelkedett ki 4+5 ponttal.

A bajnokságot a Gyergyói HK vezeti 6 meccsen gyűjtött 15 pontjával, mögötte a CSM Galati áll 14 egységgel. A harmadik helyen a 4 mérkőzés után százszázalékos Sportklub található 12 ponttal. A novemberi IIHF-szünet alatt 8 mérkőzést játszanak Romániában, szerdán és csütörtökön dupla Sportklub?GYHK rangadóval.