Két hét után nagy meccsre készülhet a DEAC

A Debrecen és az Újpest tabellaszomszédok, amelyikük nyer vasárnap, felkapaszkodhat az Erste Liga-dobogóra.

A koronavírus-járvány miatt változékony bajnoki menetrend jegyében különös helyzet állt elő a DEAC és az UTE viszonylatában. Az történt, hogy míg a debreceniek október 18-án, kereken két hete játszottak mérkőzést utoljára, addig az eltelt időszakban az újpestieknek nem kevesebb, mint 4 összecsapásuk volt, és ezeken egyre jobb formát mutattak. További érdekesség, hogy mindkettejük utolsó ellenfele a MAC HKB volt, amelytől a DEAC a “régmúltban” 5-1-es vereséget szenvedett, és amelyet az UTE 2-1-re legyőzött pénteken. A Debrecen kiválóan kezdte a bajnokságot, hiszen bár elsőre is kikapott az újbudaiaktól hosszabbításban, utána egymás után négyszer győzelmet aratott, sorrendben az FTC-Telekom, a Brassó, a Gyergyó és a Csíkszereda ellenében. Ezután következett a már említett szérialezáró 1-5. Mindez azt jelenti, hogy 10 ponttal az 5. helyen áll az együttes. Az idénybe jóval később bekapcsolódó UTE vereségekkel kezdett, de már a DAB elleni dupla rangadó is azt ígérte, hogy jó lesz a csapat, amire a MAC HKB legyőzése is ráerősített, így itt is összegyűlt a 10 pont. Nagy meccs várható tehát Debrecenben, egyenlő esélyekkel, ahol arra a kérdésre is választ kaphatunk, hogy hosszabb pihenő után, avagy lendületből jobb-e belemenni egy ilyen csatába.

DEAC–UTE 8-1

David Musial együttese kiütötte a legutóbb a listavezetőt legyőző lilákat, a debreceniek 5 emberelőnyös gólt lőttek.

Gyakorlatilag teljes kerettel állhattak fel a mérkőzésre kéthetes pihenőjük után a hazaiak, Hári Norbert és Kozma Ferenc is visszatért. A túloldalon kevésbé alakultak kedvezően az ilyen típusú fejlemények, továbbra is hiányzott Duschek, Benk, Sikorcin, Aviani és Ljuducsin többek között, Márkus Levente cseréjeként pedig a 2003-as születésű Papp Áron öltözött, aki életében először szagolhatott bele az Erste Liga levegőjébe. Annak ellenére, hogy az első játékrészben a lilák nyerték a lőpárbajt, komoly előnyre tett szert a hazai együttes, amely nem egészen két perc alatt két előnygólt szerzett, ráadásul mindkétszer a házi pontkirály Novotny volt eredményes. A 15. percben aztán Kiss Patrik is betalált, a Jegesmedvéktől igazolt támadónak két assziszt után ez volt az első gólja a szezonban, 3-0 állt a táblán a szünetben. A második harmadban egy újabb debreceni Kiss szerzett első idénygólt, mégpedig a bekk Roland, és újfent öt a négy elleni játék során. Másodpercekkel később megérkezett az UTE szépítése Bodó révén, 4-1 a 32. percben, ám ezt Izacky válasza követte, negyven perc után 5-1-nél tartottak a felek. A cseh ott folytatta, ahol a pauza előtt abbahagyta, azonnal belőtte a hatodik debreceni gólt. A hetediket az ilyenformán duplázó Kiss Roland jegyezte a 49. percben, megint csak fórból, ez már a negyedik előnygólja volt a DEAC-nak, 7-1. Ezt követően az UTE még kihagyott egy hosszabb kettős fórt, majd bekapta a nyolcadikat is, a változatosság kedvéért emberhátrányban, a végeredmény ilyenformán 8-1 lett. Az már nem befolyásolta mindezt, hogy Blake Orbán és Varga Arnold verekedésbe bonyolódott az utolsó előtti percben, és hogy további konfliktusok is kibontakoztak.

debute1

fotó: Jani Marttin/UTE

A héten sokat gyakoroltuk a speciális játékokat

David Musial, a DEAC és Virág Csaba, az UTE vezetőedzője így látta a két együttes mérkőzését.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 250 néző. Játékvezetők: Pálkövi, Pálkövi, Vincze, Herczeg.

Így vágott 8-at a DEAC az Újpestnek

Debrecenben 5 gólt is emberelőnyben szereztek a hazaiak, Márkus Levente végigvédte a találkozót. Összefoglaló.

NVB 16:00 HUNFRA ÉLŐ
VB 12:30 KORSLO
VB 19:30 ROMITA