A Dinamo legyőzte a CSZKA-t

A kétszeres bajnok a 2 gólt szerző Dmitrij Jaskin vezetésével nyert a moszkvai rangadón.

A Dinamo Riga egy harmadon át tudta szorossá tenni az Avtomobiliszt elleni meccsét. Az oroszok a mesterhármasig jutó Alekszej Majekev vezetésével 7-2-es sikernek örülhettek.

A Szalavat Julajev csak hosszabbításban tudta legyűrni a Kunlunt. A kínai együttes kétszer is egyenlített a rendes játékidőben, végül a 46 védést bemutató Simon Hrubec vezetésével 1 pontot szereztek Ufában.

A Metallurg megszakította a Traktor négymeccses győzelmi szériáját. A magnyitogorszkiak kapujába visszatért a finn Juho Olkinuora, aki 28 védéssel vezette diadalra csapatát.

A Lokomotiv legyőzte a Dinamo Minszket. A fehéroroszok a legutóbbi 8 mérkőzésükből csak 1-et tudtak megnyerni, számukra jókor jön a nemzetközi szünet. A jaroszlaviak hátránya 2 pont a ligaelső CSZKA mögött.

Őrzi playoffpozícióját a Szibir. A novoszibirszkiek a Keleti főcsoport utolsó helyére visszacsúszott Nyeftyehimik otthonában nyertek egy 54. percben lőtt Oleg Li-gólnak köszönhetően.

A Szeversztal nyert a Jokerit ellen. A cserepoveciek a 37. percben emberhátrányban egyenlítettek, aztán a 47. percben Danyiil Vovcsenko újra vezetéshez juttatta csapatát, amely a végjátékban két üres kapus góllal magabiztossá tette a sikert.

Az Amur túlórában győzött Nyizsnyij Novgorodban. A kétgólos hátrányból fordító habarovszkiak a rendes játékidőben is közel jártak a sikerhez, de 62 másodperccel a vége előtt Andy Miele kiharcolta a túlórát. Az Amur végül Tomás Zohorna góljával szerezte meg a pluszpontot.

A Dinamo nyerte a moszkvai rangadót a CSZKA ellen. A harmadik harmad elején már 4-1-re is vezettek a kék-fehérek, a végjátékban a vendégek csak felzárkózni tudtak, egyenlíteni nem. Dmitrij Jaskin 2 góllal zárt, Vagyim Sipacsov 1+1 pontot gyűjtött.

A Szpartak hosszabbításban gyűrte le az Avangardot. A rendes játékidő 1-1 találata után Jakov Rilov döntötte el a ráadást. A moszkvaiak playoffhelyen állnak a Nyugati főcsoportban.

Szintén túlórára került sor Szocsiban. A plusz játékidőből a vendég Vityaz jött ki jobban, jelenleg a nyugati 7. helyen áll, a hazaiak hátránya 8 pontra nőtt hozzá képest.