A DVTK Jegesmedvék veretlenek az U21-eseknél

A ligaelső miskolciak mellett az Ifj. Ocskay Gábor JA és az UTE sem szenvedett még vereséget.

Az U21-es ligában 8 mérkőzést játszottak az elmúlt héten. A DVTK Jegesmedvék ha nagy csatában is, de megőrizték veretlenségüket: többször is vezettek a mérkőzés előtt még első helyezett Vasas otthonában, de a fővárosiak 42 másodperccel a rendes játékidő vége előtt kiharcolták a hosszabbítást. A rangadó büntetőkkel dőlt el a Jegesmedvék javára, akik 5-4-es sikerükkel őrzik hibátlan teljesítményüket, és előreléptek az első helyre. Az Ifj. Ocskay Gábor JA három mérkőzést játszott, a székesfehérváriak büntetőkkel verték 5-4-re a Debreceni HK-t, egy 56. percben előtt Dmitrij Dudkin góllal 4-3-ra legyűrték a Dunaújvárosi Acélbikákat, míg a Győrt 4-1-re legyőzték. Az IOGJA 4 mérkőzés után 2-2 rendes játékidős és túlórás sikerrel a 4. helyen áll. A 3. helyezett, 4 meccs után szintén hibátlan UTE 2-0-ra nyert a KMH ellen. A KMH egy nappal később már sikernek örülhetett, 5-1-re legyőzte az FTC-t. A MAC 4-3-ra nyert Győrben, míg a Dunaújvárosi Acélbikák 3-0-s sikernek örülhettek a Debreceni HK-val szemben.

Az ifjúságiak kvalifikációjának A csoportjában 10 meccset játszottak. A tabella élén két 21 pontos csapat áll, az UTE és a MAC. Az újpestiek az első harmad után 4-0-ra vezettek Győrben, ám végül csak 4-3-ra nyertek, aztán 5-0-ra győztek Miskolcon. A MAC 6-1-re verte a KMH-t, majd 13-0-ra az OHA-t. A 18 pontos Vasas nem lépett jégre, ellenben az Ifj. Ocskay Gábor JA a Győr 6-2-es és a Lehel HC 21-0-s legyőzésével 17-re gyarapította pontjai számát. A DHK 2-1-re verte büntetőkkel a DVTK Jegesmedvéket a kelet-magyarországi rangadón, utána a miskolciak 3-0-ra nyertek az FTC otthonában. A ferencvárosiak ezt követően 3-1-re kikaptak Debrecenben, majd 4-3-ra legyőzték az OHA-t. Az ifjúsági B csoport kvalifikációján a Pesterzsébet 7-1-re győzött Dunaújvárosban, valamint 7-2-re Zalaegerszegen. A Sportország 6-4-es sikernek örülhetett az Acélbikák otthonában.

Az U16-osok A1-es csoportjában a Vasas 4, a MAC 3 mérkőzés után őrzi százszázalékos teljesítményét. Az A2-es bajnokságban a Debreceni HK 4, az Ifj. Ocskay Gábor JA 2 találkozót követően maradt hibátlan. A B1-eseknél az IOGJA B csapata eddig csak két meccset játszott, de mindkettőt megnyerte, a tabellát a 4 meccsen 9 pontot begyűjtő, hibátlan teljesítményét a székesfehérváriakkal szemben 3-1-re alulmaradó UTE B vezeti. A B2-ben a Lehel HC áll a tabella élén, a jászberényiek 3 rendes játékidős és 1 túlórás sikerrel emelkednek ki. A C bajnokságban a Kiskőrös-Spartak és a MAC női utánpótlás-együttese 9-9 ponttal áll.

Az U14-es A1-ben már csak a MAC hibátlan, az A2-eseknél ezt az IOGJA mondhatja el magáról. A B1-es csoportban a Szeged 5 mérkőzést követően veretlen, a B2-ben ugyanilyen mutatóval áll az élen a MAC B, a B3-asoknál pedig a Zalaegerszeg hibátlan ugyanúgy 5 meccs után.