Nagy hajrával győzött az Amur

A habarovszkiak az utolsó előtti percben lőtték be a győztes gólt a Szeversztal ellen. A másik három találkozó túlórában dőlt el.

A végjátékban dőlt el az Amur?Szeversztal meccs. Úgy tűnt, hosszabbításra kerül sor, ám az utolsó előtti percben Nyikita Kamalov betalált az addig 38 védést bemutató Konsztantyin Sosztak kapujába. A 3-1-es végeredményt Valentyin Pjanov állította be egy üres kapus góllal.

A Szibir háromszor is vezetett a Szalavat Julajev otthonában, ám csak 1 pontot tudott elvinni Baskíriából. Az ufaiak mindháromszor egyenlítettek, aztán a büntetőpárbajban egyedül a hazai Rogyion Amirov volt eredményes.

Az Ak Barsz hiába vezetett 2-0-ra Podolszkban, a Vityaz kiharcolta a hosszabbítást. Végül büntetőkre került sor, ahol Justin Azevedo győztes rávezetésével a kazanyiak megszerezték a pluszpontot.

A Szpartak?Lokomotiv mérkőzés a kapusokról szólt: Alekszandr Truskov és Edward Pasquale sem kapott gólt az első két harmadban, és a harmadik felvonásban is csak 1-1 alkalommal nem tudtak védeni. A hosszabbításban Atte Ohtamaa belőtte a jaroszlavliak győztes találatát.