Az első hely visszaszerzéséért harcolhat a DEAC

A debreceniek a harmadik erdélyi topcsapattal is megküzdhetnek, pont nélküli meccsük eddig sem nekik, sem a Csíkszeredának nem volt.

Szoros csaták tömkelege jellemzi az idei Erste Liga-szezon első szakaszát, jó példa erre a DEAC produkciója is. David Musial együttese 4 összecsapáson van túl, amelyeken 7 pontot szerzett, éspedig úgy, hogy ezek közül 3 nem ért véget rendes játékidőben. Az egyetlen 3 pontos sikerét éppen egy erdélyi rivális, a döcögősen startoló Gyergyói HK ellen érte el a DEAC. Bizonyára szívesen megismételnék ezt a mutatványt a Sportklub ellen is Bertáék, ám nem lesz könnyű dolguk. Annál inkább, hogy bár a szeredaiak sem veretlenek – büntetőkkel kaptak ki a csúcsrangadón az FTC-Telekomtól –, az így is egyértelmű, hogy a tavalyinál is erősebb kerettel rendelkeznek, és a játékukról sem mondható, hogy szertelen lenne. A debrecenieket külön motiválhatja, hogy győzelem esetén visszaelőznék a táblázat élén a Brassót, míg a Sportklub célja nyilvánvalóan a felzárkózás. Érdemes egy pillanatra felidézni a két csapat közös történetének tavalyi fejezetét: a DEAC akkor az alap- és a középszakaszban kétszer lepte meg esélyesebb riválisát, majd a negyeddöntőben kidomborodott a nagyobb tudás hozadéka. Most a valós erőviszonyokról még nem sokat tudhatunk, a tisztánlátást a meccs-számok különbözősége sem segíti, ám annyi biztos, hogy minden ilyen mérkőzés, amilyen most Debrecenben várható, ajándék a hokira éhes szurkolóseregnek. A találkozó a ligatévén lesz nyomon követhető azok számára, akik nem támogathatják kedvenceiket a helyszínen.

deac-sportklub-debscc-200224

fotó: DEAC

DEAC–SC Csíkszereda 6-3

A debreceniek legyőzték a Sportklubot egy kiállításokban bővelkedő összecsapáson.

A két csapat közül a DEAC nevezett olyan játékost, aki ebben a szezonban még nem játszott: Molnár Dávid nem szerepelt a debreceniek eddigi 4 mérkőzésén. A legutóbbi szezonban a negyeddöntőben összecsapó együttesek első paprikásabb jelenete a 3. percben zajlott, amikor Sándor és Bíró lökdösődtek Hetényi kapuja előtt. A meccs elején a Sportklub vezetett több támadást, aztán a DEAC is felvette a tempót, aminek eredményeként Dalecky vezetéshez juttatta a debrecenieket (1-0). Az első kiállítás a nyitó harmad felénél jött el, amikor Részegh ült ki bottal akasztásért. A debreceni előny csak egy percig tartott, ugyanis Dalekcy látványosan szabálytalankodott Tousignant-nal. Mire kiegészült volna a DEAC, addigra Kuljas borított fel egy hazait, így nem sokra rá újra a cívisvárosiak voltak 5 a 4 ellen, sőt idővel kettős előnyben is támadhattak vezetésük növeléséért. A közel másfél perces dupla hátrányt kibekkelték a csíkiak. A teljes létszámot 5 másodpercig élvezhették a vendégek: Beczét sújtották kisbüntetéssel, sőt 67 másodpercen át újra kettős emberelőnyben támadhatott a DEAC Yellow Horn 2+10 perces kiállítása miatt. A hatalmas nyomást 3 az 5 ellen még Szamankov vezetésével bírta a Sportklub, de megmaradt szimpla fórt Mazzag Dániel révén gólra váltották a debreceniek (2-0). A játékrész utolsó előtti percében eljött a hatodik csíki büntetés is, Gecse ült ki szabálytalan testjátékért, de 13 másodpercre rá Orban hasonló indokkal távozott hazai részről.

Három perc telt el a második felvonásból, amikor a debreceniek elcserélték magukat. A kimaradt emberelőny után is hajtott a Sportklub a szépítésért, lendületét a Becze látványos ütközése nyomán kiosztott kiállítás törte meg. Ezt követően folytatódott a büntetések tömkelege, 1-1 újabb szabálytalanság után Filbrandt és Flinta verekedett, de Orban és Taratuhin is közel járt ahhoz, hogy ökölcsatát vívjanak. Az így kialakult 4 a 3 elleni DEAC-emberelőny meghozta a harmadik hazai gólt, Dalecky kotorta be a korongot (3-0). A harmad második felére lecsengtek a kisbüntetések, az 5 az 5 elleni játékban a Sportklub volt a jobb. A csíkiak a 34. percben szépítettek: Taratuhin az üresen álló Beczének passzolt, aki értékesítette a ziccert (3-1). Két perccel később Izacky kapott remek indítást Kloztól, szólóját gólra váltotta (4-1). A játékrész hajrájában Láday lövése megpattanva utat talált a kapuba, a játékvezetők gyors videobírózás után nem adták meg gólnak.

A harmadik harmad 22. másodpercében Novotny még tovább növelte a debreceniek előnyét (5-1). A Sportklub becsülettel hajtott a felzárkózásért, de Hetényi vezetésével jól védekezett a DEAC. Egészen az 56. percig, amikor Fodor próbálkozása túljutott a debreceni kapuson (5-2). A Sportklub lehozta a kapusát, ez újabb gólt hozott, Flinta kotorta be a korongot (5-3). David Musial időt kért. Szamankov nem sokkal később visszatérhetett, ugyanis Novotny betalált az üres kapuba (6-3).

A DEAC 6-3-ra győzött, a tabella élére ugrott. A Sportklub legközelebb szombaton lép jégre, mégpedig az UTE otthonában.

debscc-DEAC-Csíkszereda-7

fotó: DEAC

Elemi hibákat csináltunk, ami nem megengedhető

A DEAC részéről David Musial vezetőedző és Kiss Patrik csatár, a Sportklubtól Hozó Levente másodedző értékelte a két csapat rangadóját.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 250 néző. Játékvezetők: Salánki, Salánki, Herczeg, Szabó.
Hetényi: 94,0% (Gönczi)
Szamankov: 84,4% (Adorján)