Háromgólos hátrányból mentett pontot a MAC

Az újpestiek végül büntetőkkel húzták be a budapesti rangadót az U18-as bajnokságban.

Az elmúlt héten 7 mérkőzést rendeztek az U21-es bajnokság kvalifikációja során, ezek közül 3 csak túlórában dőlt el. A DVTK Jegesmedvék Mattyasovszky Gergely mesterhármasával győzték le hosszabbításban 6-5-re a Dunaújvárosi Acélbikákat, a Győr négyszer is vezetett Debrecenben, a DHK a ráadásban értelemszerűen már nem tudott egyenlíteni, míg az Ifj. Ocskay Gábor JA büntetőkkel húzta be a MAC elleni rangadót 2-1-re. A bajnokság 2. helyén álló miskolciak veretlenek: a DAB hosszabbításos legyőzése mellett 7-5-re nyertek a KMH otthonában, valamint 6-1-re győztek hazai jégen az FTC-Telekom ellen. A Debrecen 5-2-es sikernek örülhetett a KMH-val szemben, míg a tabellát vezető Vasas a 3+1 pontos Kaposi József Csaba vezetésével 8-0-ra verte a DAB-ot.

Az ifjúságiak kvalifikációjának A csoportjában 9 meccset játszottak. A 2. helyezett UTE eredményes napokat zárt: az OHA 10-1-es és a Vasas 5-3-as legyőzése között a MAC-cal csaptak össze a lilák. Az újpestiek két harmad után 3-0-ra vezettek, de a vendégek a 2+1 pontos Ravasz Csanád jóvoltából kiharcolták a túlórát. A büntetőpárbajt Kedves Tamás döntötte el az újpestiek javára, akik így 4-3-ra nyertek. A Győr a Lehel HC 5-2-es és az OHA 11-0-s megverésének örülhetett. A jelenleg az első helyen álló Vasas az UTE elleni vereségét megelőzően egy 59. percben lőtt góllal 5-4-re legyűrte a DVTK Jegesmedvéket. A MAC 5-1-re nyert az FTC-Telekom ellen, a DHK 12-3-ra győzött Jászberényben, az Ifj. Ocskay Gábor JA 6-2-re behúzta a KMH elleni találkozóját. A B csoportban a DAB egy Zalaegerszeg elleni 6-5-ös sikerrel mutatkozott be, míg a Pesterzsébet 11-0-ra verte a Sportországot.

Az U16-osok A1-es csoportjában a Vasas és az UTE 3, az Ifj. Ocskay Gábor JA 2 mérkőzés után áll százszázalékosan. Az A2-es bajnokságban az Ifj. Ocskay Gábor JA 14-1-re diadalmaskodott Győrben a szezonbeli első meccsén, Pallag-Bozsák Róbert 4+3 ponttal emelkedett ki a fehérváriaktól. A B1-eseknél Farhoomand Andrénak volt nagy napja: 6+2 pontot gyűjtött a DAB 17-1-es legyőzése során. Az Ifj. Ocskay Gábor JA B csapata Plasek Bálint Péter 5 góljával győzött 7-4-re Szegeden. A B2-es csoportban az Ajkai Óriások az 1+4 pontos Beck Szabolcs vezetésével nyertek 7-4-re. A C jelű ligában a MAC korosztályos női csapata 7-3-ra verte a KSI-t, Pázmándi Zsófia 3+1 pontig jutott.

Az U14-es A1-ben a MAC és a Vasas veretlen 2 meccset követően, az A2-ben az UTE az első. A B1-es csoportban a Szeged és a Kiskőrös áll az élen a 4 mérkőzésen gyűjtött 12-12 pontjával, a B2-es ligában a MAC B százszázalékos, a  B3-ban a 4 meccsel bíró Zalaegerszeg és a mindkét mérkőzését behúzó Ifj. Ocskay Gábor JA B hibátlan.