Debrecenben kezdi a szezont a Gyergyói HK

A Brassónak is a DEAC volt az első ellenfele, minden bizonnyal a GYHK sem szívesen érné be 2-nél kevesebb ponttal.

Az erdélyi csapatok közül másodikként a Gyergyói HK kapcsolódik be az Erste Liga 2020/21-es idényének küzdelmeibe, és ezt ugyanott teszi, ahol a kék-sárgák a minap. A székelyek elképesztő erősítéseket hajtottak végre a holtszezonban, nyilvánvalóan azzal a céllal – ezt ki is mondták –, hogy trófeákat nyerjenek. A bejelentett légiósaik száma ugyanakkor messze meghaladja az egy mérkőzésre benevezhetőkét, így kíváncsian várhatjuk, hogy milyen összetételben lép jégre Malcolm Cameron együttese Debrecenben. Ide tartozik, hogy a szurkolók nem találták meg az új csapatképen az ECHL-ből igazolt Eric Neiley-t és Shawn St. Amantot sem, továbbá hiányzik a magyar nagyválogatottban is bemutatkozott ex-MAC-os Fejes Nándor is. Utóbbiról van információnk: a 21 éves bekk válműtét után lábadozik egyelőre. Ami a DEAC-ot illeti, David Musial együttese már három találkozón túl van, mindegyik hosszabbításba torkolott, az FTC-Telekommal szemben sikerült behúzni a pluszpontot, ám a MAC HKB Újbuda és a Brassó ellen nem jött össze. Berta Ákosék alighanem úgy érzik, ideje lenne összehozni az első 3 pontos sikert, más kérdés, hogy ez éppen a Gyergyó ellen nem lesz túl egyszerű. A találkozót a ligatévé élőben közvetíti.

debgye

fotó: DEAC (archív)

DEAC–Gyergyói HK 4-1

A debreceniek három emberelőnyös góljuknak és Hetényi Zoltán remek kapusteljesítmények köszönhetően szezonbeli első rendes játékidős győzelmüknek örülhettek.

A DEAC-nál Hetényi Zoltán védett, míg a szezonbeli első mérkőzését játszó Gyergyói HK-nál Jordon Cooke állt a vasak között. A meccs elején a vendégek kivédekeztek egy emberhátrányt, aztán a 15. percben Mark Matheson révén megszerezték a vezetést. Másfél percen belül emberelőnyben játszhattak a gyergyószentmiklósiak, ami Szigeti Ákos büntetésével emberhátrányba fordult. Úgy tűnt, nem hoz gólt a speciális játékhelyzet, de 3 perccel a GYHK tervezett kiegészülése előtt Blake Orban egyenlített. A DEAC remek emberelőnyös játéka a második harmadban folytatódott: előbb Jan Dalecky, aztán Dmitrij Pesztunov lőtt gólt 5 a 4 ellen, utóbbi ráadásul a tavalyi csapata ellen. Az ötödik hátrányt már kivédekezték a gyergyóiak, aztán kihagytak két fórt. A harmadik felvonás eleje a kiállításokról szólt, aztán amikor lejártak a büntetések, Vlagyiszlav Kulesov 5 az 5 ellen belőtte a 4. debreceni gólt.

A DEAC 4-1-re győzött, megszerezte első rendes játékidős sikerét, amivel immáron 7 pontos, vezeti az Erste Liga tabelláját, szerdán a Sportklub vár rá. A Gyergyói HK vasárnap az FTC-Telekom otthonában játssza szezonbeli második mérkőzését.

debgye-deacgyhk-20201002

fotó: DEAC

Végre nem csináltunk sok kiállítást

Így látták a vezetőedzők a DEAC–Gyergyói HK mérkőzést.

David Musial, DEAC: “Remek hatvan percet játszottunk, a mérkőzés nagy részében a saját hokinkra tudtunk koncentrálni. Kulcsfontosságú volt az is, hogy végre nem csináltunk sok kiállítást, ez nagyban hozzájárult csapatunk eredményességéhez. Habár kevesen voltunk, mind a három sor egyformán sokat tett bele a közösbe.”

Malcolm Cameron, Gyergyói HK: “A Debrecen speciális játéka sokkal jobb volt a mienknél, három gólt lőttek ilyen szituációban. Emberelőnyben elképesztően nagy nyomást gyakoroltak ránk, emberhátrányban rengeteg blokkot mutattak be, ez is kellett a sikeres védekezésükhöz és a győzelmükhöz.”

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 250 néző. Játékvezetők: Pálkövi, Pálkövi, Vincze, Vincze.
2-1 22:52 DEB PP Dalecky Izacky Vokla
3-1 25:38 DEB PP Pesztunov Kulesov Kiss R.
4-1 47:21 DEB Kulesov Pesztunov
51 Kapura lövések száma 37
12 Kiállításpercek 16

Pesztunov szépen bebaseballozta a harmadikat

A DEAC–Gyergyó mérkőzés öt találatából négy emberelőnyös szituációban született.