A Tampa Bay Lightning nyerte a Stanley Kupát

A floridai klub 2004 után másodszor nyerte meg a világ legerősebb bajnokságát. Victor Hedmané a rájátszás legjobbjának járó Conn Smhyte-trófea.

A Tampa Bay Lightning a 2-0-s eredmény ellenére nagyon simán győzött a finálé hatodik mérkőzésén, ezzel összesítésben 4-2-re múlta felül a Dallas Starst. A Bolts az első két harmadban levegőhöz sem hagyta jutni ellenfelét, a pálya egészét kontroll alatt tartotta elöl és hátul is. Kucserovék folyamatosan dolgozták ki a helyzeteket, miközben a Stars minden erejét felemésztette a védekezés. Jellemző adat, hogy Seguinék az első 18 percben egyszer találták el Vasziljevszkij kapuját, és a harmad végéig is csak négyig jutottak. A másik oldalon Anton Hudobinnak volt munkája bőven, ám a 13. percben ő is tehetetlennek bizonyult, amikor emberelőnyben Brayden Point bevágta a saját kipattanóját. A második etapra mit sem változott a játék képe. A Dallas ugyanúgy négy lövésig jutott, miközben Hudobin próbálta meccsben tartani övéit. A harmad derekán azonban ismét kapitulálni kényszerült, amikor a Tampa Bay csodásan vitt végig egy 3 a 2 elleni szituációt. Ennek végén Blake Coleman lőtt a hálóba kapásból. A harmadik harmadra a Dallas is megérkezett a meccsbe, többet is támadott, mint a Lightning, ez azonban már későn jött. A Tampa remekül tördelte a játékot, csak a biztonságra törekedett, és arra, hogy megtartsa kétgólos előnyét. Vasziljevszkij végül 22 védéssel zárta az összecsapást, és ebben a rájátszásban először védett hibátlanul.

Nyikita Kucserov 34, Brayden Point 33 ponttal zárta a rájátszást, a playoff legjobbjának járó Conn Smythe-trófeát ennek ellenére a 25 mérkőzésen 22 egységig jutó Victor Hedman kapta. A svéd hátvéd 10 gólt lőtt a rájátszásban, ez minden idők negyedik legjobb eredménye Paul Coffey (12), Brian Leetch (11) és Dustin Byfuglien (11) mögött. Hedman a 10. hátvéd az NHL történetében, aki megkapta az elismerést.