Az Avangard kikapott Ufában

Az omszkiak vereségét követően már nincs veretlen csapat a KHL-ben.

A Metallurg otthon tartotta a pontokat a Torpedóval szemben. A magnyitogorszkiak legjobbja az 1+1 pontos Andrej Nestrasil és a 33 védést bemutató Juho Olkinuora voltak.

A Szalavat Julajev a légiósai vezetésével lezárta az Avangard négymeccses diadalmenetét. Juha Metsola 26-szor védett, Teemu Hartikainen 2 gólt lőtt, Sakari Manninen 2 gólpasszt osztott ki, míg Markus Granlund 1 gólpasszt jegyzett. Az omszki volt az utolsó együttes a KHL-ben, amely még hibátlan mérleggel léphetett jégre.

Petersson-duplával nyert a Lokomotiv. A jaroszlaviak a Traktor ellen győztek, 5 mérkőzés után 4 győzelemmel és 1 vereséggel állnak, tartják a lépést a két 9 pontos katonacsapattal, a CSZKA-val és a SZKA-val.

Büntetők döntöttek Podolszkban. A rendes játékidő 1-1 gólja után a hosszabbítás nem hozott döntést, a szétlövés során pedig csak Pavel Varfolomejev és Matthias Tedenby talált be.

A SZKA a mesterhármast szerző Miro Aaltonen vezetésével verte a Nyeftyehimiket, így tartja a lépést a CSZKA-val. A finn csatár a 3 gólján kívül 1 gólpasszt is kiosztott.

A Dinamo Minszk hosszabbításban győzött a Szpartak otthonában. A fehéroroszok legjobbja a 2 gólt szerző Shane Prince volt, csapata 5 meccs után 6 ponttal a Nyugati főcsoport 4. helyén áll.

Az Ak Barsz kapott gól nélkül vitte el a pontokat Szocsiból. Tyimur Biljalov 19 védéssel ért el shutoutot. Igencsak szoros a Keleti főcsoport élmezőnye: a kazanyiakon kívül az Avangard, a Metallurg és a Szalavat Julajev is 8-8 ponttal áll.