A Vityaz győzött az Ak Barsz otthonában

A podolszkiak kapott gól nélkül diadalmaskodtak a kazanyi csarnokban.

A Metallurg a vártnál szorosabb mérkőzést játszott a főleg orosz játékosokkal felálló Kunlun ellen. A magnyitogorszkiak a SZKA-tól igazolt Szergej Plotnyikov révén megszerezték a vezetést, aztán 3 és fél perccel a vége előtt egy másik újonc, a finn Harri Pesonen megduplázta az előnyt. Úgy tűnt, Vaszilij Kosecskin shutouttal kezdi a szezont, ám 59:59-nél Ruszlan Pedan belőtte a kínai klub becsületgólját.

A Vityaz győzött a bajnokság nyitómérkőzését megnyerő Ak Barsz otthonában. A podolszkiak hőse Ilja Jezsov volt, aki mind a 26 kazanyi lövést védte csapata szezonbeli első találkozóján. A 4-0-s végeredmény két üres kapus góllal alakult ki.

A SZKA nagy csatában gyűrte le a Nyeftyehimiket. A szentpéterváriak az első és a második harmadban 1-1 gólt lőttek, aztán a harmadik felvonás közepén Alekszandr Kucserjavenko szépített. A nyizsnyekamszkiak próbáltak egyenlíteni, nem sikerült nekik, így a SZKA győzelemmel kezdte a szezont.

A Szocsi két harmadon át tartotta magát a CSZKA-val szemben. A fekete-tengeri együttes Marcus Nilsson góljával vezetett a meccs felénél, aztán 7 perccel később Konsztantyin Okulov egyenlített. A záró felvonás 31. másodpercében Mat Robinson fordított, Pavel Karnauhov pedig beállította a 3-1-es végeredményt.