MAC HKB Újbuda?Olimpija Ljubljana 3-4

Az Erste ligás csapat büntetőkkel maradt alul a szlovén együttessel szemben.

Az Olimpija Ljubljana a MAC HKB Újbuda ellen játszotta szezonbeli első felkészülési mérkőzését. A 3. percben megszerezték a vezetést a hazaiak: Lőczi centerezését Kedves Richárd lőtte be közelről, aztán a nyitó harmad végén hiába védekezett ki egy emberhátrányt a MAC, a kiegészülés után nem sokkal Jure Sotlar betalált Bálizs Bence kapujába. A mérkőzés közepén az elsőhöz hasonlóan született a második MAC HKB-gól: ezúttal Schlekmann Márk középre tett korongjára érkezett jó ütemben Sofron István, ám ez a találat emberelőnyben született. A szlovének válasza is 5 a 4 elleni szituációból jött a harmadik felvonás elején, Ziga Pance egyenlített a korongjáratás végén. A 49. percben Garát Zsombor megindult, betört az ellenfél kapuja elé, passza pedig az ellenfél korcsolyájáról a kapuba került, így újra vezetett a MAC HKB. Gyorsan jött a szlovén válasz, egy kék vonalas lövésbe beleértek Bálizs előtt, a magyar kapus tehetetlen volt. A rendes játékidő végén emberelőnybe kerültek az újbudaiak, Kangyal Balázs időt kért, ám sem 5 a 4 elleni, sem a túlórabeli 4 a 3 elleni játék nem hozott gólt. A hosszabbításban nem született döntés, a büntetőknél csak szlovén találat esett.

A MAC HKB 4-3-as szétlövéses vereséget szenvedett. Az Olimpija Ljubljana vasárnap a DEAC-cal gyakorol.