Estére kiderül, ki lesz a Sportklub ellenfele

A Corona Brassó és a Gyergyói HK párharca nem véletlenül jutott el a hetedik mérkőzésig.

Az erdélyi Erste Liga-párharcnak nincs egyértelmű favoritja, innen bárki továbbjuthat – írtuk a két együttes első negyeddöntős mérkőzésének beharangozójában. Hat össszecsapás lement, és akkori állításunkat akár meg is ismételhetjük. Ekképpen: a Brassó és a Gyergyó hetedik mérkőzésének nincs egyértelmű favoritja, péntek este bármelyikük továbbjuthat. Hogy mi történt eddig, mindenki tudja. Kivétel nélkül szoros meccseket vívtak a felek, volt ugyan két háromgólos különbségű is, egy ide és egy oda, de emellett kettő hosszabbításba torkollott. Ez utóbbiak közül az elsőt a GYHK nyerte, a másodikat két napja az életben maradásért harcoló Corona. A hazai pálya előnyt nem jelentett, egyszer-egyszer nyertek a vendéglátók, kétszer-kétszer a vendégek. A Gyergyó kétszer vette el a Brassó pályaelőnyét, amelyet az mindkétszer visszaszerzett. Egyszer azonban a legizgalmasabb párharc is véget ér, ennek is be kell következnie a Pationarul Olimpicban. A mindent eldöntő összecsapáson tökéletes kapusteljesítményekre, maximális taktikai fegyelemre, összeszedett védekezésre, hideg fejekre lesz szükség. Innen és onnan is hiányoztak kulcssemberek legutóbb, nem mindegy, kik lesznek mégis hadra foghatóak most. Közhely, de az fog nyerni, aki kevesebbet hibázik. Érdekesség, hogy a teljes előző évi playoff egyetlen 7 meccses csatáját ugyancsak a GYHK vívta a negyeddöntőben. Akkor sikertelenül. A győztest most a Csíkszeredai Sportklub várja.

Corona Brassó–Gyergyói HK 2-5

Csak idegenben háromszor nyert a GYHK, így megérdemelten jutott a magyar bázisú nemzetközi bajnokság elődöntőjébe.

Alig három sorral tudott felállni a leghosszabb ideig tartó Erste Liga-negyeddöntő hetedik mérkőzésén a Gyergyó, miközben a Brassóból is több kulcsjátékos hiányzott. Visszatért ugyanakkor a székelyekhez Pavel Vorobjov, és ha már visszatért, ő volt az, aki a 12. percben emberelőnyben egyenlített, miután még a 4.-ben Tranca vezetést szerzett övéinek. 1-1-re végződött a második játékrész is, ekkor Fowlie találatára válaszolt a 31. percben Rupert. A harmadik felvonás döntőnek bizonyult, lévén, hogy Jones mindjárt az elején megszerezte a vezetést a vendégeknek, majd Tendler a 46. percben hozzátett még egyet, 2-4. A Brassó ment a szépítésért, de hiába volt az utolsó 10 percben három GYHK-s kiállítás is, egyetlen gólt sem tudtak szerezni a kék-sárgák, akiken a kapuslehozatal sem segített. Sőt: Valdix megadta a kegyelemdöfést, 5-2-re nyert Malcolm Cameron együttese. A Gyergyói HK megérdemelten lépett tovább a párharcból, miután háromszor is nyerni tudott idegenben. Az erdélyi ligaelődöntő párosítása SC Csíkszereda–Gyergyói HK lesz, a pályaelőny a középszakasz-ötödik Sportklubé. A középszakasz első négy helyezettje körül három kiesett a negyeddöntők során.

bragye2

fotó: Corona Brassó

Fókuszáltan hokiztunk, okos döntéseket hoztunk

Mestermérleg a Brassó–Gyergyó Erste Liga-negyeddöntő hetedik mérkőzését követően.

Dave MacQueen, Corona Brassó: “Úgy gondolom, meglehetősen idegesek voltunk az első harmadban. Azt reméltem, hogy ha mi lőjük az első gólt, akkor megnyugszunk, de nem így történt. Rengeteg helyzetünk volt, amelyeket nem tudtunk kihasználni, az utolsó játékrészben pedig nem volt szerencsénk sem. Mostantól bőven lesz módunk arra, hogy a román bajnokságra koncentráljunk.”

Malcolm Cameron, Gyergyói HK: “Jó kis hétmeccses széria volt, úgy mentünk bele az utolsó harmadba, hogy nem tudhattuk, mi lesz ennek a vége. Ekkor már jobbak voltunk, kontrolláltuk a játékot, fókuszáltan hokiztunk, okos döntéseket hoztunk. Jön egy újabb kemény ellenfél, pihenni nincs időnk, de remélem, tartani tudjuk a szintet, és jó hokit fogunk produkálni. Mindent köszönünk a brassói szurkolóknak, akik fantasztikusak voltak.”

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 1500 néző. Játékvezetők: Varjú, Varjú, Kedves, Rédai.
Tőke: 91,5% (Polc)
Cooke: 96,3% (Ruczuj)