Beüti-e a Gyergyó a meccskorongot szerdán?

A Brassó az életben maradásért játszik az Erste Liga-negyeddöntők talán legkeményebb párharcának hatodik mérkőzésén.

Azzal, hogy a Csíkszeredai Sportklub továbbjutott a DEAC ellen, nagyjából eldőlt, hogy mindenképpen lesz erdélyi csapat a magyar bázisú nemzetközi bajnokság idei döntőjében. A kijelentés annyiból nem egészen fair, hogy azt feltételezi, az FTC-Telekom csak kicsikarja a továbbjutást az őt már két alkalommal is meglepő Fehérvári Titánok ellen. Amennyiben szenzációszámba menően a fiatalok lépnének tovább, az alaposan átrajzolná az ágakat, lévén, hogy az elődöntőben nincs már ellenfélválasztás, a legjobb középszakasz-helyezést elérő együttes a legnyengébbel találkozik, a második pedig a harmadikkal. Ennélfogva papírforma szerint a Fradi az UTE-val meccselne, a már szintén elődöntős Szereda meg azzal, aki a Brassó–Gyergyó párból kiharcolja a továbbjutást. További érdekesség, hogy az eddig véget ért párharcok végén a “lentiek” örülhettek, és minden esélye megvan erre harmadikként a GYHK-nak is. Malcolm Cameron együttese 3-2-re vezet, így szerdán hazai pályán teheti fel a pontot az i-re. Gógáék középszakaszbeli teljesítménye előrevetítette, hogy nem lesz velük könnyű dolga a Coronának, és sikerült is megőrizniük formájukat. Először is elvették a kék-sárgák pályaelőnyét Brassóban, majd hiába kaptak ki Gyergyószentmiklóson, a sorsdöntő ötödik találkozón ismét nyerni tudtak idegenben. Az összecsapás után mindkét vezetőedző megemlítette, hogy érzelmekben gazdag küzdelem zajlott a Pationarul Olimpicban. Így most alighanem az a kihívás Cameron és a nemrég érkezett Dave MacQueen számára, hogy a megfelelő taktika kialakításán és sulykolásán túl elérje:z övéi a lehető legnagyobb lendülettel, de maximálisan hideg fejjel tegyék a dolgukat.

gyebra

fotó: Gyergyói HK

Gyergyói HK–Corona Brassó 1-2

Hosszabbításban nyerte a hatodik meccset a Corona, a sorsdöntő hetedik találkozóra Brassóban kerül sor pénteken.

Akárcsak legutóbb, a hazai csapatból ezúttal is hiányzott három kulcsember, Pesztunovnak eleve csak egy meccse volt a rájátszásban, Mathew Rupertnek annyi sem, míg Vorobjov másodszor nem játszhatott. Ezzel együtt a székelyek szerezték meg a vezetést a 12. percben, Péter Zsolt iramodott meg, rálőtte, a kipattanót fonákkal tette vissza ő maga a középen érkező Tendlernek, 1-0. A Brassónak a második harmad elején sikerült egyenlítenie, Frankót egyedül hagyták Tőke Zoltán kapujának előterében, a légiós bravúros mozdulattal fejezte be az akciót, 1-1.  A folytatásban jó néhány előnyt fújtak a bírók ide is és oda is, ám újabb találat a szünetig nem született. A harmadik felvonás első felében igen fegyelmezett és gyors hoki zajlott a jégen, egészen kiváló kapusteljesítmények mellett. Utána két brassói és egy gyergyói kisbüntetés következett felváltva, elképesztő helyzetekkel. Ryan Rupert hatalmas kapuvasat lőtt, Brownnak hátrányban volt komoly egyéni akciója, maradt az 1-1, immár másodszor következhetett hosszabbítás a párharc során. Továbbra is nagy volt a tempó és rengeteg a helyzet, a GYHK újabb kapuvasat lőtt, majd Franko szólóját fogta hatalmas bravúrral Cooke. Aztán Molnár Zsombor kaparintotta meg a korongot, bekanyarodott a kapu elé, majd nem hibázott. A Brassó 2-1-re nyert, a párharc folytatódik.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 1200 néző. Játékvezetők: Varjú, Varjú, Kedves, Andre.
Cooke: 95,7% (Ruczuj)
Tőke: 97,2% (Polc)