Nem kell semmin sem változtatni, hajtani kell

A címvédő FTC-Telekom hazai jégen biztosíthatja be a negyeddöntőbe jutást a Fehérvári Titánok ellen.

A zöld-fehérek és a Volán-farm párharca 3-1-re áll, innentől tehát csak egy lépés választja el a favoritot attól, hogy a legjobb négy közé kerüljön, ahol is a DAB-ot söpréssel elintéző UTE várna rá. Igen ám, csakhogy nagyon kemény csatát vív a két együttes, és korántsem venne rá mérget senki, hogy hétfő este véget ér a párharc. Azok után, hogy az első meccse veresége után a másodikat kiütéssel nyerte a Fradi, sokan gondolhatták, hogy innentől minden sima lesz. Kiss Dávid és fiai azonban másképpen gondolták, és alaposan megnehezítették ellenfelük dolgát mind a két fehérvári találkozón. Előbb csak 6-5-re tudott nyerni a vendégcsapat rendkívül fordulatos küzdelemben, de a 4-1-es siker alkalmával sem adták olcsón a bőrüket a Titánok, az utolsó harmad utolsó szakaszában vitték döntésre a dolgot Rantanenék. Az már biztos, hogy az FTC-Telekom ma sem fogja fél vállról venni a fehérvári fiatalokat, így garantált, hogy ez a meccs is izgalmas-küzdelmes hatvan – vagy még több – perccel ajándékozhatja meg a szurkolósereget. A Fradi alábbi videóján Németh Attila beszél várakozásairól, és fogalmazza meg a beharangozónk címében is olvasható fontos gondolatot.

FTC-Telekom–Fehérvári Titánok 2-4

A címvédő nem tudta lezárni a párharcot, kiváló fórjátékuknak köszönhetően ismét nyertek idegenben a Fehérvári Titánok.

Némiképp megerősített Volán-farm érkezett az Erste Liga-negyeddöntő ötödik összecsapására, ott volt a csapatban Stipsicz Bence és Mihály Ákos is. Előbbi mindjárt fontos szerepet játszott az első Titánok-gólban, szép passzt adott Péter Andornak, aki egy másodperccel csapata emberelőnyének lejárta után szerzett vezetést, 0-1. Ezt még kiegyenlítette a 12. percben Tóth Richárd – jól ért bele Nagy Gergő lövésébe –, ám a nyitó játékrész második felében megint Kiss Dávid együttesének fórjátéka volt a meghatározó. A 16. percben Balogh Bence mattolta közelről Arany Gergelyt négy a három elleni szituációban, majd Mihály Ákos volt eredményes kapásból öt a négyre, 1-3 állt a táblán az első szünetben. Ahogy a másodikban, sőt a harmadik felénél is, ám ezt követően Hajós Roland – a változatosság kedvéért emberelőnyben – éles szögből szépített, 2-3. Ha valaki azt hitte volna, közel az egyenlítés a címvédő részéről, az tévedett: az 57. percben beakadt egy Mangone-lövés, 2-4. Innen már nem tudott mit tenni a Fradi, amely veresége folytán most 3-2-re vezet a párharcban, folytatás szerdán Székesfehérváron.

ftctit

fotó: FTC-Telekom

Megbecsültük a korongot, nem dobáltuk el

Kiss Dávid, a Fehérvári Titánok és Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője nyilatkozott a két csapat mérkőzéséről.

Erste Liga, Pesterzsébet Jégcsarnok , 540 néző. Játékvezetők: Rencz, Rencz, Pálkövi, Soltész.
Arany: 84,0% (Nagy K.)
Gyenes: 94,4% (Szeles)
Karmeniemi, Sarcia, Pavuk, Nagy G., Tóth A.