A Brassó–Gyergyó párharc nem ér véget hétfőn

Az erdélyi rangadó döntetlenre áll, két meccset kell nyernie annak, aki elődöntős szeretne lenni.

Malcolm Cameron, a Gyergyói HK vezetőedzője az Erste Liga-negyeddöntő negyedik mérkőzése után azt mondta, a Brassó keményebb és fizikaibb hokival lépett fel csapata ellen, és erre nem tudtak megfelelően válaszolni az övéi. Mindez azt valószínűsíti, hogy hétfőn az eddigieknél is intenzívebb küzdelemre van kilátás a Pationarul Olimpicban. Tény, hogy igazán emberükre akadtak a felek a másikban, egyelőre nem sok különbséget lehet felfedezni közöttük. Mindketten két meccset nyertek, egyet otthon, egyet idegenben, a gólkülönbségük is azonos, igaz, a GYHK idegenbeli sikere hosszabbítás során született meg. Az alapszakaszban ugyan még jóval erősebbnek tűnt a Corona, ám a székelyek középszakas-beli produkciója már előrevetítette, hogy kemény dió lehetnek bárki számára, nem csoda, hogy az első két ellenfélválasztó együttes nem rájuk bökött. Aligha tévedünk nagyot, ha azt feltételezzük, hogy a nagyon fontos ötödik összecsapást az az együttes nyerheti meg, amely kivételesen nagy lendülettel, de a lehető leghidegebb fejjel veti magát a küzdelembe. Érdekesség: az előző idényben is a gyergyóiak párharca tartott a legtovább a negyeddöntőben, akkor 7 meccsre volt szükség, hogy fény derüljön a továbbjutó kilétére. Nem lenne csoda, ha idén sem alakulna ez másként.

Corona Brassó–Gyergyói HK 3-4

Hatalmas küzdelemben – roppant izgalmas végjáték mellett – ismét elvette a Brassó pályaelőnyét a Gyergyó.

A 12. percben szerezte meg a vezetést a Gyergyó Antal Zsombor révén, amire a 27.-ben Jared Brown válaszolt. Utóbbinak rövidesen volt egy konfliktusa is Mitch Jonesszal, majd a harmadik felvonásban igazi adok-kapok kezdődött, szerencsére nem a pofonok, hanem a gólok szintjén. Valdix a 41. percben ismét előnybe lőtte a piros-fehéreket, majd a 42.-ben Tendler növelte a különbséget, mindkét találat Cody Carlson 2+2 perce alatt született. Sokáig nem érezhették magukat biztonságban a gyergyóiak, lévén, hogy a 46. percben Franko szépített. A párharc első meccsét 2 gólos előnyről bukta el Malcolm Cameron csapata – kis híján a másodikat is, ám azt a Corona egyenlítése után hosszabbításban sikerült behúzniuk Gógáéknak –, így most az volt a kérdés, hogy megtörténhet-e ugyanaz megint. Az 58. percig nem történt meg, így jöhetett az időkérés és a kapuslehozatal, amit azonban Sára Tibor használt ki, 2-4-re módosítva az állást 59 másodperccel a dudaszó előtt. A Corona még mindig nem adta fel, miért is tette volna, és 18 másodperccel később szépített, 3-4. Többre azonban már nem futotta a kék-sárgáktól, a GYHK ismét elvette ellenfele pályaelőnyét, így szerdán a továbbjutásért indulhat csatába saját közönsége előtt.

bragye

fotó: Corona Brassó

Megy a rájátszás, előjönnek az érzelmek

Vezetőedzők a Corona Brassó–Gyergyói HK Erste Liga-negyeddöntő ötödik mérkőzéséről.

Dave MacQueen, Corona Brassó: “Érzelmekkel teli csata volt, sok minden történt a jégen. Sajnos a négyperces kiállítás során elvesztettük a meccset, nem tudtunk visszajönni kétgólos hátrányból. Meglátjuk, mi történik szerdán, remélem, nem fogunk túl sok energiát pazarolni fölösleges kommunikációra. Elég jók voltunk ahhoz most is, hogy nyerjünk, mégsem sikerült.”

Malcom Cameron, Gyergyói HK: “Megy a rájátszás, ilyenkor előjönnek az érzelmek. Mind a két csapat keményen küzdött, a Corona Brassó erős csapat, mindent kiadtak magukból, amit adhattak. Van, amikor szerencsésen pattannak a korongok, és van, amikor nem, nekünk most szerencsés napunk volt.”

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 1800 néző. Játékvezetők: Soós, Soós, Bandi, Korbuly.
Polc: 93,5% (Tőke)
Cooke: 93,9% (Ruczuj)