Mangiapane triplájával fordított a Calgary

A Flames ötöt lőtt az Anaheimnek a harmadik harmadban. Ovecskin ismét gól nélkül maradt, Rantanen súlyosan megsérült.

Most már kijelenthető, hogy gödörbe került a Washington és Alekszandr Ovecskin. A Capitals az utolsó kilenc meccséből a hatodikat vesztette el, a csapatkapitány pedig egymás után ötödször maradt gól nélkül, ez az idei szezon leghosszabb sorozata számára. A fővárosiak Vegasban kaptak ki, ahol a hazaiak már hárommal is vezettek. A Caps a harmadik harmad közepén T. J. Oshie duplájával szépített, de az egyenlítő gólt nem sikerült megszereznie. A Knights az újabb győzelmével befogta a Pacific-csoportot vezető Edmontont.

Fantasztikus harmadik harmadot produkált a Calgary az Anaheim ellen. A Ducks negyed órával a befejezés előtt még 3-1-re vezetett, de a Flames összekapta magát, és egymás után ötször vette be Miller kapuját. A hatalmas fordításból Andrew Mangiapane mesterhármassal és gólpasszal vette ki a részt. A Flames zsinórban öt hazai vereség után nyert ismét saját közönsége előtt.

A Florida nyert San Joséban, ezzel elkerülte az egymás utáni harmadik vereséget. A Panthers 1-1 után kettőt lőtt, innentől felváltva estek a gólok. A Sharks hiába szépített, a vendégek mindig visszaállították a kétgólos különbséget. A Florida hátvédje, Aaron Ekblad két gólpasszt adott, és már 29-nél jár a szezonban, amivel új egyéni rekordot állított fel.

ekblad

Szoros meccsen nyert az Arizona az Islanders ellen. A Coyotes az 5. percben vezetést szerzett, amit a harmadik harmad elején duplázott meg. Anthony Beauvillier válasza gyorsan jött, így a vendégeknek közel 15 percük maradt az egyenlítésre. Ez nem jött össze, a 28 védéssel záró Antti Raanta minden kísérletet hárított. Az Arizona az utolsó 11 hazai mérkőzésén 22 lehetséges pontból 17-et begyűjtött. Az Islanders Barry Trotz regnálása alatt először vesztett három egymást követő meccset rendes játékidőben.

A Colorado nemcsak a meccset veszítette el a Tampa Bay ellen hosszabbításban, hanem Mikko Rantanent is, akire legalább 6-8 hetes kihagyás vár. Ez azt jelenti, hogy a szezonban már így is 16 meccset mulasztó szélső csak az alapszakasz legvégén térhet vissza. A Pepsi Centerben az Avs ledolgozta a kétgólos hátrányát, de Nyikita Kucserov a hirtelen halálban megszerezte a győzelmet a Boltsnak. A Tampának ez volt a 11. sikere egyvégtében, ami új franchise-rekord.