Az utolsó szalmaszálat ragadhatja meg a Vasas

Természetesen a Káposztásmegyerre érkező UTE-nak sem lehet más a célja, mint a győzelem.

A Schiller-Vasas HC nem a legjobban kezdte a középszakaszt az Erste Ligában, minthogy a Hokiklub Budapest és a Gyergyói HK ellen is pont nélkül maradt. A folytatás már ígéretesebben alakult, előbb sikerült elcsípni 1 pontot Fehérváron, majd egy bravúros záró harmaddal győzni a Tüskecsarnokban. Mindez azt jelenti, hogy ha csak résnyire is, de még nyitva van a negyeddöntők felé vezető ajtó. Ahhoz, hogy ez így is maradjon, mindenképpen 3 pontra van szüksége Ladányi Balázs együttesének az Újpest ellen. Ez ugyanakkor ebben a szezonban még egyszer sem jött össze, az eddigi négy találkozón a piros-kék fiatalok csupán 1 pontot tudtak elvenni a liláktól, azt is a legelső mérkőzésükön. Az UTE kétségkívül kemény ellenfél, azzal együtt, hogy továbbra is labilis formát mutat. Az egész idényre jellemző ingadozás a középszakaszban is folytatódott, amennyiben a Megyeri útiak előbb kikaptak a Gyergyótól és a Titánoktól, ám utána – akkor, amikor a legjobban kellett – szabályosan kiütötték ez évi mumusukat, a Hokiklub Budapestet. A Vasas Jégcentrumban rendezendő meccs egyik kulcskérdése, hogy melyik arcát mutatja majd az Újpest.

vasute

fotó: Schiller-Vasas HC

Schiller-Vasas HC–UTE 1-5

Az újpestiek magabiztos győzelemmel tettek hatalmas lépést a rájátszás bebiztosítása felé.

Alig több mint 2 perc telt el a találkozóból, amikor Ville Saukko korongot szerzett a semleges harmadban, Nemes Benjáminnak passzolt, akinek átadásából az érkező Mathieu Henderson nagy gólt lőtt kapásból Sági Máténak. Néhány perccel később kettős emberelőnyben is játszhatott a Schiller-Vasas HC, nem éltek a fórokkal. Az UTE már az első lehetőségét kihasználta, az 5 a 4 elleni szituációban Erik Pance lövésébe Benk András ért bele. Másfél perccel később újra emberelőnybe kerültek a lila-fehérek, ekkor Nemes kotorta be a korongot. Ladányi Balázs időt kért háromgólos hátrányban. Hiába, még a harmad vége előtt Harrison Reed is betalált Ságinak. A második húsz perc egyetlent gólt hozott, azt Kelin Ainsworth lőtte egy emberhátrányos szóló végén. A 49. percben szépítettek a hazaiak, Márton Koppány talált be Duschek Dávidnak egy ellentámadás végén. A végjátékban Erik Pance és Tornyai Gábor összeverekedtek.

Az UTE 5-1-re győzött, sikerével 13 pontos, míg a 4 pontos Schiller-Vasasnak már csak matematikai esélye maradt a lila-fehérek megelőzésére.

vasute-191115

Sokkal férfiasabban kell játszani ezt a sportot

Ladányi Balázs, a Schiller-Vasas HC vezetőedzője és Virág Csaba, az UTE másodedzője beszélt a két csapat mérkőzéséről.

Erste Liga, Vasas Jégcentrum, 600 néző. Játékvezetők: Nagy, Nagy, Pálkövi, Korbuly.
Sági: 82,1% (Tóth)
Duschek: 96,7% (Márkus)