Igazi rangadó lesz a DEAC–Brassó

Amelyik csapat nyerni tud Debrecenben, az felzárkózik a második helyezett Acélbikák mellé.

Eddig nem úgy alakult a Corona Brassó magyarországi Erste Liga-középszakasztúrája, ahogy azt elképzelték. Persze még mindig jobban állnak, mint nagy erdélyi riválisuk – a Csíkszeredai Sportklub 3 rendes játékidős vereséget szenvedett az anyaországban –, hiszen dunaújvárosi kudarcukat követően 1 pontot legalább sikerült szerezniük a listavezető FTC-Telekom otthonában szombaton. Sokkal kedvezőbb lenne persze az összkép kék-sárga szemmel, ha a DEAC-ot le tudnák győzni. Ez az alapszakaszban nem jött össze – legalábbis idegenben –, és most sem ígérkezik könnyűnek a feladat. Például azért sem, mert nyilvánvaló, hogy a napok óta hazánkban tartózkodó brassói jégkorongozók jóval fáraddtabbak lehetnek, mint a debreceniek, akik a Csíkszereda január 30-ai kiiktatása óta a vasárnapi meccsre készülhettek. A DEAC emellett jó formába lendült, mert bár kezdésként kikapott a DAB-tól, utána máris visszavágott közvetlen riválisának, majd jött a már említett önbizalomnövelő diadal az alapszakaszgyőztes ellen. Ha a Brassót is sikerülne legyűrniük Hetényiéknek, az már 3 meccses győztes szériát jelentene. David Musial csapata számára ugyanakkor továbbra is nehézségeket jelent, hogy több meghatározó csatár bajlódik sérüléssel, így még mindig rövid cserepad mellett kénytelenek szembeszállni ellenfeleikkel.

debbra

fotó: DEAC

DEAC–Brassó 5-4

A debreceni együttes immár harmadik az Erste Liga-középszakasz táblázatán.

Az első játékrész góllal kezdődött, majd kiállítások sorával folytatódott. A gólt a debreceni Izacky szerezte a 8. percben, a kiállítások között pedig voltak konfliktusokból fakadó párosak is, egyszerre ült ki Kulesov és Armstrong, majd Sándor Flórián és Gliga. A hazaiakat szólóban is büntették, és a fegyelmezetlenségüknek meglett a böjtje, kettős fórban egyenlített Carlson a 12. percben. A második menetben is a DEAC kezdett jobban, Hári Norbert a 22. percben 2-1-re módosította az állást. Ezután újabb 5 kisbüntetés következett – Armstrong megint érintett volt egy párosban, ekkor Izackyval pihenhettek egyszerre –, most viszont a debreceniek jöttek ki ebből jobban, Sándor lőtte a harmadikat öt a négy ellen. A góleső nem maradt abba, Zagidullin és Mihály Ede jóvoltából egyenlített a Brassó, ám másodpercekkel a szünet előtt Izacky ismét betalált, 4-3-nál tartottak a felek ekkor. Julius Pénzes az utolsó menetre pihenőt adott Patrik Polcnak, Tőke Zoltán jött be a helyére. Erősen hajtott az ismételt egyenlítésért a Brassó, és az igyekezetet Carlson jóvoltából siker koronázta, 4-4 az 53. percben. A duplázó bekk azonban ezt követően kiállíttatta magát, és a lehetőséget Sándor kihasználta, 5-4. A Fehérvárról nyáron igazolt bekknek eddig egyetlen gólja sem volt a DEAC-ban, most viszont duplázni tudott. Erre már csak egy kapuvassal tudott válaszolni a Corona, miközben kimaradt néhány villámgyors debreceni kontra. A DEAC a Csíkszeredai Sportklub után a Brassót is legyőzte, és előrelépett a középszakasz-táblázat harmadik helyére. A kék-sárgák 1 pontot gyűjtöttek magyarországi túrájukon.

debbra

fotó: DEAC

Jó időben sikerült gólokat szereznünk

Ondrej Rusnak, a Brassó másodedzője és David Musial, a DEAC vezetőedzője nyilatkozott a két csapat mérkőzéséről.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 440 néző. Játékvezetők: Varjú, Varjú, Vincze, Szabó.
Hetényi: 89,7% (Gönczi)
Polc: 78,9% (Tőke: 90,0%)