Megerősítheti vezető helyét a Gyergyói HK

A székelyek matematikailag is bebiztosíthatják a helyüket az Erste Liga rájátszásában vasárnap estére.

Kettészakadt a táblázat a magyar bázisú nemzetközi bajnokság alsóházában. A legjobb három és az utolsó kettő között 6 pont a távolság, ami behozhatatlannak ugyan még nem mondható, de a Hokiklub Budapestnek – és a Schiller-Vasas HC-nak is – immár hatalmas bravúrokra lenne szüksége ahhoz, hogy elérje a playoffot. Nyilvánvaló, hogy a Gyergyói HK idegenbeli legyűrése ebbe a kategóriába esne a juharlevelesek számára. A Gyergyó kiválóan kezdte a középszakaszt, hiszen első anyaországi túrájának mindkét mérkőzését megnyerte. Ezután hazai jégen legyőzte a Fehérvári Titánokat, miáltal át is vette a vezetést. A feladat adott, és alighanem az extra motiváció is megvan: ha mind a 3 pontot elteszik a Hokiklub ellen Gógáék, akkor vasárnapi ellenfelük már biztosan nem érheti utol őket. Amennyiben ráadásul az UTE is felülmúlná a Vasast a mai napon, abból az következne matematikailag is, hogy a székelyek semmiképpen sem végezhetnek a legjobb nyolcon kívül. A Hokiklub elleni sikert persze nem adják ingyen, és ez akkor is így van, ha Jens Brandström csapatának nem megy a középszakaszban. Hiába kezdtek győzelemmel Szűcs Istvánék, utána háromszor egymás után kikaptak, legutóbb a Megyeri úton ráadásul nagy különbséggel nullára. A hajó ilyenformán elúszni látszik, kimondható, hogy a gyergyói az utolsó lehetőség arra, hogy megpróbálják megmenteni negyeddöntős álmaikat. Az alapszakaszban 4 meccsből 4 gyergyói diadal született, igaz, a HKB a 2 idegenbeli alkalommal el bírt lopni 1-1 pontot. Ez azonban most nem lenne elegendő.

gyhkhkb

fotó: Gyergyói HK

Gyergyói HK–Hokiklub Budapest 5-2

A gyergyószentmiklósiak a sikerüknek köszönhetően bebiztosították a rájátszásbeli helyüket.

A Gyergyói HK korán megszerezte a vezetést, miután Csergő Hunor passzából Jereme Tendler megindult, majd takarásból ellőtte a korongot, Kiss Bence nem tudott reagálni. A Hokiklub Budapest hiába próbált egyenlíteni, a 19. percben Tendler és Andreas Valdix ziccerig passzolgattak, az akciót utóbbi játékos fejezte be góllal. A 24. percben Mathew Rupert lekészítéséből Ferenc Csibi Róbert lőtt, akinek próbálkozása irányt változtatott Péter Zsolton, Kiss tehetetlen volt. A középső felvonás második felében mindkét csapat kihagyott 1-1 emberelőnyt. A 45. percben Ryan Rupert az ikertestvére lövése utáni kipattanóból megszerezte a 4. gyergyói találatot. A HKB egy percen belül szépített: a hazaiak nem tudtak felszabadítani, Németh Árpád egy kapáslövésből megbüntette őket. Gyorsan jött a második vendég gól, 21 másodpercre rá Lévai Máté lövését Michal Sátek segítette be a kapu torkában. A vendégek ennél szorosabbá már nem tudták tenni a mérkőzést. A végjátékban Tendler egy üres kapus góllal beállította az 5-2-es végeredményt.

A Gyergyói HK a 15 pontjának köszönhetően biztosan ott lesz a playoffban. A HKB – akárcsak a Schiller-Vasas HC – 4 pontos, a nemzetközi szünet után a 10 ponttal álló Fehérvári Titánokat tudná a legkönnyebben megelőzni, de már csak 3 mérkőzése van hátra.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Imádtam az első harmadot, utáltam a másodikat

Vezetőedzők a Gyergyói HK–Hokiklub Budapest mérkőzést követően.

Malcolm Cameron, Gyergyói HK: “Imádtam az első harmadunkat, utáltam a másodikat, olyanok voltunk, mint Jekyll és Hyde. Az ellenfél kispadja rövid volt, a játékosai fáradtak, nyerhettünk volna öttel-hattal is, ha úgy játszottunk volna végig, ahogy az elején, csak elkezdtünk lazsálni, csalni a játékot. Viszont utána magunkhoz tértünk, ez pedig a jó csapat ismérve.”

Jens Brandström, Hokiklub Budapest: “Nem volt meg bennünk az energia, a tűz a jó kezdéshez. Idővel feljavultunk, de akkor sem volt bennünk annyi, hogy nyerjünk. Még egyszer talán betalálhattunk volna, de ez az igazságos eredmény. Kicsit csalódott vagyok, hogy nem tudtunk keményebben startolni.”

forrás: nso.hu

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 1130 néző. Játékvezetők: Csata, Csata, Andre, Redai.
Cooke: 95,3% (Szakács)
Kiss: 90,2% (Gadácsi)