A Gyergyói HK visszaelőzheti a Titánokat

A gyergyószentmiklósiak egy győzelemmel átvehetik a vezetést az alsóházban.

Gyergyószentmiklóson két veretlen együttes találkozik: a hazaiak 2, a vendégek 3 mérkőzés után is hibátlanok a középszakaszban, igaz, mindkét csapatnak becsúszott 1-1 pontvesztés az UTE, illetve a Schiller-Vasas HC ellen. A Gyergyói HK legutóbb szombaton játszott Erste Liga-mérkőzést, azóta két romániai bajnokit vívott. Hétfőn majdnem elszórakozta ötgólos előnyét a Steaua ellen, de végül 6-5-re nyert, aztán 10-2-re verte a Sapientia U23-at. A Fehérvári Titánok három hazai meccset tudtak le eddig, legutóbb hétfőn játszottak – nagy csatában 6-5-re verték az UTE-t–, a gyergyószentmiklósi találkozó lesz az első idegenbeli csatájuk a középszakaszban. A két csapat már több mint két hónapja nem találkozott, az alapszakasz 4 mérkőzésén mindkét együttes 1-1 hazai és idegenbeli sikernek örülhetett. A Titánok 10. a Gyergyói HK 9 ponttal várja az összecsapást, amelyik csapat győz, vezetni fogja az alsóházat.

gyhktit

fotó:

Gyergyói HK–Fehérvári Titánok 4-2

A gyergyószentmiklósiak a 2 gólt szerző Tendler és a 3 gólpasszt kiosztó Valdix vezetésével győztek, aminek köszönhetően átvették a vezetést az alsóházban.

A hazaiak kapujában Jordon Cooke, míg a vendégeknél Gyenes Dávid kapott lehetőséget. A Gyergyói HK a 13. percben megszerezte a vezetést: egy előrelőtt hazai korongot Gyenes lekezelt, próbálta indítani az egyik csapattársát, ám a játékszerre Andreas Valdix lecsapott, Jereme Tendlernek passzolt, aki betalált a hibázó hálóőrnek. A mérkőzés első kiállítása a második játékrész 29. másodpercében jött el. A fórt gólra váltották a Titánok: Kiss Roland bevezette a korongot a hazai harmadba, Colin Campbellnek passzolt, aki egyenlített. A második székesfehérvári emberelőny kimaradt. A meccs felénél Madácsi Benedek törött bottal játékba avatkozott, kiküldték, a vendégek kibekkelték a hátrányt. A 36. percben Valdix passzát Tendler a kapu előtt lekezelte, majd meglőtte önmaga és csapata második gólját. Két és fél perc múlva megint 5 a 4 elleni lehetőség során egalizáltak a székesfehérváriak Gianni Mangone révén. A záró harmad elején Mathew Rupert korongot szerzett a palánknál, Péter Zsoltnak passzolt, aki Ryan Rupertnek tette a pakkot, ő pedig betört Gyenes kapuja elé és újra vezetéshez juttatta a Gyergyói HK-t. A 48. percben kettős emberelőnyben támadhattak a hazaiak, ugyanis Paul Zion bottal lökésért 2, Kiss Roland palánkra lökésért 2+10 perces büntetést kapott. Az 5 a 3 elleni akciót a korongjáratás végén Mathew Rupert váltotta gólra. A folytatásban a Titánok is voltak kettős fórban, nyomtak, de nem tudtak felzárkózni. A végén Gyenes nem korcsolyázott le.

A Gyergyói HK 4-2-re nyert, 12 ponttal vezeti az alsóházat, míg a Fehérvári Titánok 10 pontosak maradtak és visszacsúsztak a második helyre.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

fotó: Gyergyói HK

Jól védekezünk, sok helyzetet dolgozunk ki

A vezetőedzők a Gyergyói HK–Fehérvári Titánok mérkőzésről.

Malcolm Cameron, Gyergyói HK: “Nagyon jól védekezünk, mióta elkezdődött a középszakasz, csak öt gólt kaptunk három meccsen, ami megadja az alapot a sikerekhez. Ráadásul sok helyzetet dolgozunk ki, ezúttal is így volt, több mint ötven lövéssel. Ha nem lett volna a néhány szerencsétlenül pattanó korong, nullára nyerhettünk volna. Mindenki egy irányba húz, kezdünk úgy játszani, ahogy a playoffban is kell majd.”

Kiss Dávid, Fehérvári Titánok: “Két emberelőnyből még tudtunk egyenlíteni, de egyenlő létszámnál veszélyesebb volt a Gyergyó, jobban támadta a kapunkat, amit mi sajnos nem mondhatunk el magunkról. A negyedik gól előtt csináltunk egy felesleges kiállítást, ráadásul emberhátrányban, ez volt a vízválasztó. Az ebből kapott gól teljesen összetört minket.”

forrás: nso.hu

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 915 néző. Játékvezetők: Sikó, Sikó, Fehér, Rédai.
Cooke: 94,6% (Szakács)
Gyenes: 92,3% (Szeles)
Jones, Ferencz Csibi, Rupert M. D., Rupert R. J., Péter Zs.