Mumusánál vendégeskedik délután az UTE

A Hokiklub Budapest háromból kétszer legyőzte a lila-fehéreket, és jelenleg sincs rossz passzban.

Óriási meglepetéssel kezdődött az Erste Liga-szezon még szeptemberben: a HKB idegenben verte 2-1-re azt az Újpestet, amelyet előzetesen mindenki az élmezőnybe várt. Noha október elején magabiztos 5-1-gyel vágott vissza Szilassy Zoltán csapata, ezzel még nem kerültek egyensúlyba a dolgai, hiszen egy hónappal később ismét a Hokiklub következett, amely 6-2 arányú kiütéssel abszolválta a harmadik találkozót. Ezzel az idény egyik legérdekesebb párharcává vált ez, amelynek a vasárnap délutáni mérkőzéssel még nem is lesz vége, minthogy a középszakaszban két újabb találkozó vár minden bizonnyal a felekre. Az UTE december eleje óta ígéretes formába lendült, mintha a Brassó elleni 1-9-es katasztrófa teljesen más pályára állította volna, jelenleg 7 meccses pontszerző sorozatban van. A Hokiklub teljesítménye kevésbé volt meggyőző az előző hónapban, viszont 28-án lezárta hosszú nyeretlenségi szériáját a Fehérvári Titánok otthonában, legutóbb pedig 8-at vágott a Schiller-Vasasnak. A két sikerrel ismét közelebb került a tabella nyolcadik helyén álló Volán-farmhoz, ám ahhoz, hogy utol is érje, bravúrokra lenne szüksége. Eközben az UTE-nak ugyanúgy kellenek a pontok – túl a prezstízsen –, mivel nagy versenyfutásban van a 6. pozícióért a Gyergyói HK-val. Mindezeket összevetve nyilvánvaló, hogy izgalmas meccsre van kilátás a Tüskecsarnokban, ahol vasárnap este még egy összecsapásra sor kerül, kupavisszavágón fogadja a Kassa-verő MAC Újbuda a DEAC-ot.

utehkb

Hokiklub Budapest–UTE 7-2

A HKB megbüntette a gyengén játszó újpestiek védelmi hibáit, aminek köszönhetően nagy verést osztott ki.

A hazai kapuban Kiss Bence, míg az újpestieknél Duschek Dávid védett. A 6. percben az UTE megszerezte a vezetést, miután Ville Saukko takarásból érkező kék vonalas lövésével szemben Kiss tehetetlen volt. Három perccel később egy hatalmas védelmi hibából egyenlített a Hokiklub Budapest: Saukko és Henderson egymásra várt a saját kapuja előtt, hogy melyikük üsse el a korongot, amire végül Sátek lecsapott és gólba juttatta. A hazaiak előtt komoly fordítási lehetőség is adódott, ugyanis fél percen át kettős emberelőnyben is voltak, ám nem éltek vele. A 24. percben már vezetett a HKB, miután egy kapu előtti kavarodás során Duschek védett, amíg tudott, ám Szűcs István betalált neki. Négy perccel később Lakatos Levente megindult a saját harmadából, majd az UTE kapuja elé érve Petres Magor Tivadarhoz passzolt, aki Szappanoshoz tette a korongot, a HKB 91-ese pedig góllal zárta az akciót. A 35. percben emberelőnyben volt eredményes Szappanos: Kiss Dániel büntetése alatt a hazaiak felálltak 5 a 4 ellen, Otto Eemli Linke kék vonalas lövésébe Manninen beleért, erre még tudott reagálni Duschek, de a duplázással szemben esélytelen volt. Két perc múlva Németh Árpád lövése is az UTE kapujába jutott, 5-1-es hazai vezetésnél Duschek helyére Márkus Levente érkezett. A kapuscserét követően felélénkültek az újpestiek, Saukko kapuvasat lőtt. A 46. percben megszületett a hatodik HKB-találat, Michal Sátek palánk mellől középre tett korongjára bántóan üresen érkezett Szűcs. A negyedik emberelőnyt nem hétköznapi módon használtak ki a hazaiak: korongot szereztek az egyik kapuvasnál, aztán a másiknál Petres bekotorta a gólt. Az utolsó percben Varga Arnold lövése eltalálta Vincze Péter korcsolyáját, aki egyből lőtt, így kozmetikázott az eredményen.

A Hokiklub Budapest 7-2-re diadalmaskodott, aminek köszönhetően a két csapat négy alapszakasz-mérkőzéséből hármat megnyert.

hkbute-sv

fotó: Somogyi Viktor

Olyanok voltunk a jégen, mint a fejetlen csirkék

Virág Csaba UTE-edző, Jens Brandström Hokiklub-vezetőedző és két játékos is nyilatkozott a két csapat 7-2-es mérkőzéséről.

Erste Liga, Tüskecsarnok, 381 néző. Játékvezetők: Rencz, Rencz, Fényi, Balla.
Kiss B.: 93,3% (Gadácsi)
Duschek: 83,3% (Márkus: 83,3%)