A Brassó leszakíthatja a DEAC-ot

A recept: le kell győzni a vereségszériával küzdő és tartalékos kerettel érkező Fehérvári Titánokat.

A karácsony óta eltelt időszakot nem fogják mini aranykorként emlegetni Kiss Dávid csapatának háza táján. A fehérvári farm azóta négy mérkőzést játszott az Erste Ligában, és mindet elveszítette, úgy, hogy 24 gólt kapott. Ebből kétszer 8-at – péntek este is ennyi jött össze a Bíró László-vándorkupát elhódító alapszakaszgyőztes otthonában. A kudarcsorozatnak objektív okai is vannak, sérülés- és betegséghullám sújtja a gárdát, ráadásul az EBEL-együttesnek is kell játékost adnia. Utolsó erdélyi túrájára is kulcsemberei sora nélkül utazott el a kis Volán, más kérdés, hogy a fiatal helyettesek közül többen szépen helytálltak. Egy nevet említve: Halasi Márk mindössze a hatodik Erste Liga-meccsét játszotta – az előző ötöt még szeptemberben –, és +3-mal zárt egy olyan összecsapáson, amelyen 8 gólt nyelt be a csapat. A feltételek nem lesznek kedvezőbbek a Titánok számára Brassóban sem, legfeljebb némi fáradtsággal tetéződnek. A Corona a tabella harmadik helyén áll, és elvben előrébb is kerülhet, de a dobogós pozíció megőrzéséhez mindenképpen győzelmekre van szüksége. Ezen belül arra, hogy amikor csak lehet, érvényesítse a papírformát. Az utóbbi időben ez a kiscsapatok elleni kezdeti botlásokat feledtetve inkább sikerül nekik, mint nem, így bizonyos, hogy nem készülnek másra szombati vendégeikkel szemben sem. Annál inkább, hogy ebben a szezonban 6-ból 6 pontot tettek el a kék-sárgák ebben a párosításban.

titbra

Corona Brassó–Fehérvári Titánok 11-3

Nagyon nagy verést mért a fehérvári fiatalokra az Erste Liga-dobogós pozícióját őrző brassói gárda.

Jószerével az első harmadban eldőlt, hogy melyik csapat nyeri ezt a találkozót, amikor Tranca, Franko és Fowlie jóvoltából háromgólos előnyre tettek szert a hazaiak. A játékidő fele sem telt el, mire hatig jutottak a kék-sárgák – Fowlie duplázott, majd Péter Balázs és Bíró Gergő köszönt be –, ezután szépített Campbell, 6-1 a 29. percben. A harmad 7-1-gyel ért véget, Zsók is betalált. Az utolsó felvonás sem telt góltalanul, Fowlie mesterhármasig jutott, de ekkor kétszer is eredményesek voltak a vendégek, így ezt a húsz percet 4-2-re hozta a Corona, ami összesítésben 11-3-at jelentett. A brassóiak ilyenformán a november 23-ai UTE-meccset követően ismét két számjegyig jutottak. A Titánok kétmeccses erdélyi túrájuk során összesen 19 alkalommal kapituláltak.

bratit

fotó: Corona Brassó

Nehéz okosat mondanom egy ilyen mérkőzés után

Mestermérleg a Corona Brassó–Fehérvári Titánok összecsapást követően.

Ondrek Rusnak másodedző, Corona Brassó: “Nagyon jó meccs volt ez számunkra, az első felében pontosan úgy játszottunk, ahogyan szerettünk volna. Erősek voltunk a koronggal, jó néhány szép gólt lőttünk, úgy gondolom, a szurkolók igazán élvezhették, amit láttak. Jól kezdtük a naptári évet, remélem, így is fogjuk folytatni, és kitart a lendületünk a szezon végéig.”

Kiss Dávid vezetőedző, Fehérvári Titánok: “Nehéz bármi okosat mondanom egy ilyen mérkőzés után. Próbáltunk harcolni a jobb eredményért, de hiába. Ez a következménye annak, hogy hetek óta edzeni sem tudtunk teljes létszámban. Jó néhány játékosunk lázas beteg, nem bírnak enni és aludni, elfogyott az energiánk. Néhány nap múlva, amikor majd egészségesen vendégül látjuk a Brassót, másmilyen eredmény fog születni.”

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 850 néző. Játékvezetők: Csomortani, Csomortani, Bandi.
Tőke: 90,3% (Polc)
Szeles: 77,4% (Gyenes: 85,7%)