Ki húzza be a kiscsapatok harmadik meccsét?

Elsőre nagy különbséggel verte a Hokiklub a Schiller-Vasas HC-t, másodjára kemény csatában vágtak vissza a piros-kékek.

Az Erste Liga kilencedik és tizedik helyezettje még kétszer meccsel egymással az alapszakasz utolsó fázisában. Az első összecsapásra a Tüskecsarnokban kerül sor, ahol is a hazaiak 7-2-es győzelmet arattak még november második felében. Ladányi Balázs együttese karácsony előtt egy büntetőkkel összehozott 3-2-vel vágott vissza, megszakítva vereségsorozatát. Akkor éppen a Hokiklub volt benne egy gyenge szériában, amiből utána sikerült kikecmeregnie: december 28-án idegenben verte a Fehérvári Titánokat. Az újbudaiak ebben a szezonban meggyőzőbbnek tűnnek, mint ellenfelük, nagyjából annyival, amennyit a liga egyik legjobb magyar gólszerzője, Szűcs István jelent, továbbá a beléjük fektetett bizalmat inkább megháláló légiósok: a példa kedvéért ilyennek tűnik Pihlqvist vagy Satek. A két gárda között a táblázaton igen nagy a különbség pontszámban – jelenleg 13 egység –, így a helycsere valószínűtlen, de sokat számít a presztízs mellett az is, hogy milyen hangulatban és milyen szellem birtokában állhatnak majd bele a középszakaszba. Elvégre onnan bónuszpontok nélkül startolva sem elérhetetlen a playoff. A Schiller-Vasas híre szerint a sérültjeik közül visszatérhet Schmál Kristóf, nem számíthatnak ellenben Nagy Márk közreműködésére.

vasas_hokiklub2-vashkb-191222

fotó: Schiller-Vasas HC

HKB–Schiller-Vasas HC 8-3

A Hokiklub Budapest a mesterhármasig jutott Szigeti Ákos vezetésével győzött a piros-kékekkel szemben.

A HKB kapujában Jeremy Brodeur, míg a Schiller-Vasasnál Sági Máté kapott lehetőséget. A mérkőzés első emberelőnye hozta az első gólt: Surányi kiállítását a MAC-tól lejátszó Szigeti Ákos révén használták ki a hazaiak. Alig 1 perc múlva Páterka Bence egyenlített. A 16. percben Pihqvist közelről újra vezetéshez juttatta a HKB-t. A második harmadban nőtt a hazaiak előnye: Sátek és Szigeti egyaránt 5 a 4 ellen lőtt gólt, a két Hokiklub-találat között Szlama talált be. A harmadik játékrész 57. másodpercében Márton Koppány egygólosra csökkentette a differenciát, hiába, a folytatásban csak HKB-találat született. A 44. percben egy késleltetett kiállítás alatt Szűcs István Gábor visszaállította a különbséget, aztán 5 a 4 ellen Szappanos, teljes létszámos játék során Szigeti mesterhármasig jutott. A 8-3-as végeredményt Pihqvist állította be.

hkbvasas-sv

fotó: Somogyi Viktor

Mozgattuk a korongot és a lábainkat

Jens Brandström és Ladányi Balázs vezetőedzők mellett Kristoffer Pihlqvist is nyilatkozott a Hokiklub–Schiller-Vasasról.

Erste Liga, Tüskecsarnok, 325 néző. Játékvezetők: Timár, Timár, Kocsány, Kis-király.
Brodeur: 90,0% (Kiss)
Sági: 80,0% (Fekete)