Elődöntős az Ambri-Piotta és a Team Canada

Az első napi győztesek a csoportkör utolsó játéknapján is nyertek, aminek köszönhetően egyből bejutottak a vasárnapi elődöntőbe.

A délutáni mérkőzésen az egyaránt 1-1 győzelemmel álló Ambri-Piotta találkozott a TPS Turkuval. A finnek hiába domináltak, a meccs felénél Flynn emberhátrányos góljával a svájciak szerezték meg a vezetést. A 36. percben D’Agostini tovább növelte az Ambri előnyét, a végjátékban pedig a második találat szerzője az üres turkui kapuba is betalált. Az Ambri-Piotta 3-0-ra nyert, megnyerte a Torriani-csoportot. A TPS a csoport 2., a Szalavat Julajev a 3. helyén végzett.

Az esti rangadón a házigazda HC Davos rendes játékidős sikere esetén körbeverés alakult volna ki a csapatok között. Gyorsan eldőlt, hogy nem így lesz: a 4. percben MacDonald és Jeffrey góljaival 2-0-ra meglépett a Team Canada, amely két harmad után már 5-0-ra vezetett. A harmadik felvonásban Hischier révén szépítettek a davosiak. A kanadaiak 5-1-re győztek, a Cattini-csoport első helyén zártak, így vasárnap a TPS?HC Davos mérkőzés győztesével elődöntőznek.