Jól zárta a karácsony előtti időszakot a KMH

Az OB III-ban januárban már a döntőért küzdenek a csapatok. Körképünk az alsóbb osztályú bajnokságokból.

OB II

December 2-ai beszámolónk óta három mérkőzést játszottak az OB II-ben. Ennek az időszaknak a MAC Budapest lett a nagy vesztese, amely először egy 2-2-es első harmadot követően 7-3-as vereséget szenvedett az addig mögötte álló Szegedtől. Majd a KMH ellen hiába hozta le 0-0-ra a második és a harmadik harmadot is, a listavezető már az elsőben eldöntötte a három pont sorsát, amelyet 3-0-val abszolvált. A MAC ezzel a harmadikról visszaesett az ötödik helyre.

A KMH-ra karácsony előtt még várt egy rangadó a második helyezett Egerszegi Titánokkal. A vendégek jól kezdtek, a 12. percben már 2-0-ra vezettek, a KMH a 17. perben emberelőnyben szépített. A szünet után egyenlített is, majd a meccs felénél átvette a vezetést, a következő percben pedig fórban kettőre növelte az előnyét. Az Egerszeg a harmadik harmadra visszajött, de a játékrész elején megint gyorsan kapott egy gólt. Aztán folytatódott az adok-kapok, az utolsó tíz percre 6-5-tel fordultak a felek, az 55. percben kettős emberelőnyben növelte előnyét a KMH, majd akcióból is kétszer betalált, így a Titánok 59. percben lőtt gólja már csak arra volt elég, hogy beállítsák a 9-6-os végeredményt.

Folytatás az új évben, január 5-én. Eredmények, további menetrend.

OB III

Az OB III-ban 2020 januárjában már a helyosztókért folynak a harcok. Az alapszakaszt a KMH nyerte a Szigeti Bikák, a Hargitai Farkasok és a Jászberény Lehel előtt. Így értelemszerűen a KMH a Jászberénnyel, a Szigeti Bikák a Hargitai Farkasokkal mérkőznek a döntőbe jutásért, a párharc két nyert meccsig tart. Az első találkozókat január 12-én rendezik.

Az 5-8. helyért a Vasas kiesésével az eredeti kiírással ellentétben körmérkőzéseket játszik a Nyugati Eszkimók KDSE Szombathely, a Szombathelyi Pingvinek és a Debrecen csapata.

Eredmények, további menetrend.

OB IV

Az OB IV tízcsapatos A csoportjában hat forduló ment le 2019-ben. A tabellát 18 ponttal a KMH vezeti, a 2. helyen az Újpesti Ragadózók állnak 17 ponttal, a 3. helyet a Warriors Jászberény (12), míg a 4.-et a THE Zuglói Piranhák (11) foglalják el. Jelen állás szerint ez a négy csapat játszaná az elődöntőt, de ebbe a Hevületnek (10), az IT on ICE Hokiklub Budapestnek (9) és az Óbudai Kalózoknak (7) is lehet beleszólásuk. A White Sharks Hockey Clubnak (4), a Rozmár JSE-nek (2) és az eddig pont nélkül álló Szigeti Bikáknak erre azért kevesebb esélye maradt.

Az OB IV/B-ben még mindkét csoportban zajlik az alapszakasz, pontosabban a felsőházba jutásért folytatott harc. A kiírás szerint a két csoport első két helyezettje küzdhet majd a döntőbe jutásért. Hat forduló után a Zima Team és a Jégkert SE 15 ponttal áll az A csoport első két helyén, már csak a 12 pontos KMH Flashesnek van arra esélye, hogy a január 12-én esedékes utolsó fordulóban utolérje őket. Bár a B csoportban még két meccset játszanak januárban, ott már eldőlt, hogy a mind a hat találkozóját letudó és megnyerő DVTK Jegesmedvék és a 15 pontos VIP Hoki jutott a felsőházba.

Az OB IV C csoport alapszakaszában hat forduló után a Zemplémi Hiúzok állnak az élen 17 ponttal, a 2. helyet a Táti Tigrisek foglalják el 15 ponttal, így egyelőre nekik néz ki a döntőbe jutás. A bronzmérkőzésen jelen állás szerint az egyaránt tizenkét pontos ESMTK Jégpárducok és a Debrecen venne részt, de a nyakukon ott van a 10 pontos KMH Flashes B és a 9 pontos VIP Hoki is.