Vasárnapi vesztesek csatája a Tüskecsarnokban

Az Erste Liga utolsó előttijének és a tabella második helyezettjének a meccsén az előzményektől függetlenül az FTC-Telekom az esélyes.

Továbbra is elmondhatjuk ugyanazt, amit egy nappal korábban: a bajnoki címvédő játékhete nem úgy sikerült, ahogy azt eltervezték. Fodor Szabolcs együttese eddig 9 lehetségesből mindössze 3 pontot gyűjtött be, így érdemben nem tudott közelebb kerülni a menet közben a Román Kupát már megnyerő Csíkszeredai Sportklubhoz. Karácsony előtt az utolsó lehetőség következik ahhoz, hogy előremutató pályára álljanak a zöld-fehérek, ehhez a a Hokiklub Budapestet kell legyőzniük. A HKB sem lehet büszke a nemzetközi szünet óta mutatott produkciójára. Jens Brandström csapata előbb 9-et kapott a DAB-tól, majd büntetőkkel szenvedett vereséget az apait-anyait beladó Schiller-Vasastól. Emberi számítás szerint nem elvárható a HKB-tól, hogy hétfő este arassa soron következő győzelmét, annál inkább, hogy a két gárda eddigi három találkozójából kettőt 9-1-re, egyet pedig 8-0-ra nyert az FTC-Telekom. Ebből adódóan már egy szoros eredmény is a bravúr kategóriájába tartozna a juharlevelesek részéről.

ftchkb

Hokiklub Budapest–FTC-Telekom 2-4

A juharlevelesek ráijesztettek a címvédőre, ám végül eredményre vezetett a zöld-fehérek intenzív támadójátéka.

A hazai csapatban jégre lépett a frissiben igazolt Linke, a kapuban Jeremy Brodeur kezdett, valamint komplett támadótriót delegált a MAC, a második hármasban Kreisz, Majoross és Szigeti szerepelt. Ezzel együtt a HKB vezető gólját szokás szerint Szűcs István szerezte, sőt a második találat is a házi gól- és pontkirály nevéhez fűződött. Ez már a 35. percben történt, miután előzőleg sikerült fordítania Kulmalának és Tóth Adriánnak. A záró játékrészt egy Berry-Lamontagna és Pozsár között kialakult bunyó vezette fel, majd két perc alatt eldöntötte a meccset a címvédő. Előbb Roczanov talált be, utóbb Hajós Roland, ő ráadásul emberhátrányban tette ezt. A további történések nem módosítottak a dolgok állásán, 2-4 lett a végeredmény, negyedik nekifutásra először aratott 3 pontos diadalt a karácsony előtti Erste Liga-játékhéten az FTC-Telekom.

hkbftc

fotó: FTC-Telekom

Karácsony előtt a három pont a legfontosabb

Vezetőedzők a Hokiklub Budapest–FTC-Telekom mérkőzés után.

Jens Brandström, Hokiklub Budapest: “Eddig mindig szenvedtünk a Fradi ellen, tudtuk, hogy ez is kemény meccs lesz. Azt mondtuk a fiúknak: mutassátok meg, mennyire akartok játszani! Keményen és a meccs nagy részében jól hokiztunk, a harmadik harmadban kicsit elfáradtunk, ennek ellenére meccsben tartottuk magunkat.”

Fodor Szabolcs, FTC-Telekom: “A Hokiklub az idény során egyre fejlődik, most nagyon jól beleállt a meccsbe. Mi kicsit gödörben vagyunk, nem mindig megy úgy a játék, ahogy szeretnénk, de a jó hír, hogy így is megtaláltuk az utat a győzelemhez, ha nem is tökéletes játékkal. Karácsony előtt most a három pont a legfontosabb, örülünk is neki.”

forrás: nso.hu

Erste Liga, Tüskecsarnok, 425 néző. Játékvezetők: Németh, Németh, Váczi, Kövesi.
Brodeur: 92,6% (Gadácsi)
Nagy K.: 93,1% (Arany)