Utoljára vehetnek el pontot a Titánok a DAB-tól

A fehérvári fiatalok az idei szezonban még semmire sem mentek a Fejér megyei rangadókon.

A három eddigi mérkőzés eredménye a Titánok szemszögéből: 1-7, 1-8, 2-6. Ez annyi, mint 0 pont és 4-21-es gólkülönbség. A Volán-farm majd mindenkit képes volt meglepni  vagy legalább szoros meccsre kényszeríteni, a Dunaújvárosi Acélbikák azonban egyértelmű kivételt jelentenek. Ez azért is érdekes, mert tavaly a 4 alapszakaszmeccsből 3-at nyertek meg a Titánok, majd a középszakasz 2 találkozóján egyaránt lenullázták ellenfelüket, előbb 1-0, majd 6-0 arányban diadalmaskodtak. Az idén tehát teljesen felfordult a világ ebből a szempontból, ami persze – tudjuk jól – nem a fehérváriak hanyatlásával, hanem az Acélbikák újjászületésével magyarázható. Mindenesetre utoljára vehetnek el pontot “legősibb” riválisuktól a fiatalok az idén – ez alatt nem a naptári évet értjük –, mert bár matematikailag nem dőlt el, gyakorlatilag biztosra vehető, hogy a középszakaszban egyikük az alsó-, másikuk a felsőházban fogja folytatni. Mind a két gárda komoly győzelemből érkezik a rangadóra, a Titánok Mitch Zion szenzációs találatával másodszor is legyőzték a bajnoki címvédőt, a DAB pedig 9-et vágott a Hokiklub Budapestnek. Előbbi célja, hogy közelebb zárkózzon a Gyergyó–UTE duóhoz, míg utóbbi egy rendes játékidős győzelemmel megelőzheti a tabella harmadik helyén tartózkodó Brassót.

titdab

Fehérvári Titánok–Dunaújvárosi Acélbikák 2-5

A DAB már az első harmadban eldöntötte a székesfehérváriakkal szemben a megyei rangadót.

A Titánok kapujában Val Usnik, míg az Acélbikáknál a megszokottak szerint Garret Hughson kapott lehetőséget. A mérkőzés első 4 és fél percében nem született gól, ám aztán 3 perc alatt háromszor is eredményesek voltak a vendégek: Azari Zsolt előbb gólra váltott egy 2 az 1 elleni akciót, majd pedig kék vonalas bombából taláalt be, aztán Silló Arnold is gólt lőtt a szlovén kapusnak. Kiss Dávid időt kért, csapata rendezte sorait, közel egy harmadon át nem kaptak újabb gólt. A 27. percben David Mazurek kiugratta Keegan Dansereau-t, akinek az első lövését még védte Usnik, ám a duplázással szemben tehetetlen volt. A 37. percben 5 a 4 elleni helyzetben szépítettek a Titánok: a DAB nem tudott felszabadítani, Dézsi Bence benn tartotta a korongot a harmadban, néhány csel után pedig betalálat Hughsonnak. A harmadik harmad elején emberelőnybe kerültek a székesfehérváriak, amit fél perc alatt gólra váltottak, miután Colin Campbell lövésébe Madácsi Benedek beleért. A játékrész felénél Dansereau 5 a 4 elleni találatával visszaállt a háromgólos differencia.

A Dunaújvárosi Acélbikák 5-2-re győztek, feljöttek a tabella 3. helyére, ám jelenleg 2 mérkőzéssel többet játszottak, mint az általuk megelőzött Brassó.

titdab-191222

fotó: Soós Attila/Fehérvári Titánok

Tudtak élni a lehetőségekkel, amiket kínáltunk

Miroslav Ihnacak, a Dunaújvárosi Acélbikák és Kiss Dávid, a Fehérvári Titánok vezetőedzője a két csapat találkozójáról.

Erste Liga, Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 513 néző. Játékvezetők: Timár, Timár, Árkovics, Somos.
Usnik: 85,3% (Szeles)
Hughson: 95,7% (Pinczés B.)