A DEAC ellen köszörülheti ki a csorbát a Fradi

Eddig nem úgy sikerült a zöld-fehérek karácsony előtti hete, ahogy elképzelték, de nincs idő morfondírozni ezen, a rohanás folytatódik.

Hat nap alatt négy mérkőzést játszik az Erste Ligában a címvédő FTC-Telekom a játékhéten. Az első kettő már megvolt – a DAB-ot hosszabbításban legyőzték, a Titánoktól ugyanúgy kikaptak –, vasárnap jön a harmadik, hétfőn máris a negyedik. Nem kellett ahhoz hurráoptimistának lennie az egységsugarú Fradi-szurkolónak, hogy azt remélje, 12 pont is összejöhet ezeken a találkozókon, ám eddig nyögvenyelősen alakultak a dolgok. Az elérhető maximum immár a kilenc. Ehhez először is azt a DEAC-ot kellene megoldania Fodor Szabolcs együttesének, amely stabil tagja a felsőháznak, ám a nemzetközi szünet utáni első mérkőzésén egyértelmű vereséget szenvedett Újpesten. David Musial csapata egyébként sem fut jó szériát, legutóbbi három meccsét elbukta. Ezek közül az egyiket az FTC-Telekommal vívta hazai jégen, amikor is az 57. percben elért Németh Attila-gól döntött, 0-1 lett a történet vége. Hogy hogyan kell megfogni a zöld-fehérek csatárait, azt tehát tudják Debrecenben – azaz két héttel ezelőtt tudták –, az egyik kérdés az, hogy a csatárok megtalálják-e a góllövő ütőiket. Nem vitás, hogy a vendéglátók a vasárnapi találkozó esélyesei, akiknek viszont nyilván újra kell rendezniük a soraikat. Ez alatt nem a sorok összeállítását értjük, hanem az összeszedettség és a harci szellem fokozását.

debftc

fotó: DEAC

FTC-Telekom–DEAC 3-5

Az Erste Liga-címvédő majdnem visszajött háromgólos hátrányból, ám végül alulmaradt a debreceniekkel szemben.

A találkozó elején mindkét csapat kihagyott 1-1 emberelőnyt. A 13. percben a DEAC beszorította a harmadába az FTC-Telekomot, a hazaiak nem tudták megszerezni a korongot, a korongjáratás végén Molnár Dávid passzát Kulesov lőtte be. A második felvonás elején Lauri Karmeniemi kék vonalas lövése takarásból érkezett Hetényi Zoltán kapujára, a debreceniek kapusa tehetetlen volt, így egyenlítettek a ferencvárosiak. Három percig sem volt döntetlen a találkozó: egy kapu előtti kavarodás végén Vokla Roland kotorta be emberelőnyben a hazai kapuba a korongot. A harmadik felvonás elején 51 másodperc alatt kétszer is eredményesek voltak a vendégek, előbb Kyle Essery talált be közelről, aztán egy korongszerzést követően Jakub Izacky passzát Mazzag Dániel váltotta gólra, így már 4-1-re vezetett a DEAC. Fodor Szabolcs három perccel a vége előtt lehozta Aranyt. A húzás bejött, előbb Brett Switzer talált be közelről, aztán Pavuk Attila kapu mögüli fonákpasszából Rasmus Kulmala egygólosra csökkentette a különbséget. Ezt követően mindkét edző időt kért. Az FTC-Telekom hajtott az egyenlítésért, hiába, a mérkőzést Essery egy üres kapus találattal lezárta.

A DEAC 5-3-ra győzött, az FTC-Telekom sorozatban második mérkőzésén szenvedett vereséget.

ftcdeb-deac-191222

fotó: FTC Jégkorong

A Fradi-szív dobogott a mellkasunkban

Kecskeméti Áron, a DEAC másodedzője és Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője értékelte a két csapat mérkőzését.

Erste Liga, Pesterzsébet Jégcsarnok , 322 néző. Játékvezetők: Pálkövi, Pálkövi, Kocsány, Szabó.
Arany: 81,8% (Nagy K.)
Hetényi: 94,0% (Gönczi)
Karmeniemi, Pulli, Hajós, Nagy G., Tóth A.

2 gólt lőtt és 1-et kapott kapus nélkül a Fradi

Rendkívül izgalmasan alakult az FTC-Telekom–DEAC mérkőzés végjátéka. Összefoglaló.