Van elszámolni valója a Fradinak a Titánokkal

A fehérvári fiatalok a szezon egyik legnagyobb meglepetését szerezték, amikor november 1-jén 5-0-val küldték haza a címvédőt.

6 pontra nőtt a különbség a vesztett pontok tekintetében az Erste Liga-éllovas Csíkszereda és a második helyezett FTC-Telekom között azután, hogy a zöld-fehérek csak a ráadásban tudták legyőzni szerdán a Dunaújvárosi Acélbikákat. Fodor Szabolcs együttesének rohanása folytatódik, pénteken már a Fehérvári Titánok érkeznek Pesterzsébetre. Ez ügyben érdeklődve várjuk, hányan kapnak szerepet a vendégcsapatban azok közül, akik az elmúlt napokban részesei voltak a divízió 1/B csoportos junior-világbajnoki győzelemnek. A két gárda már háromszor találkozott egymással az alapszakaszban. Elsőre a zöldek nyertek idegenben 5-0-ra, másodszor hazai pályán nagyon szoros, 5-4-es mérkőzést játszottak, megint a bajnok örülhetett, majd harmadjára jött az az ominózus november 1-jei fehérvári kiütés. A Titánok jelenleg a 8. helyen állnak, 4 pont hátrányban az UTE-hoz képest, amely szerdán lépett el a közvetlen közelükből. Kiss Dávid tanítványai legutóbbi 3 meccsükön erdélyi csapatokkal szemben próbáltak helytállni, és ebből összességében nem jöttek ki rosszul, mert bár hazai pályán kikaptak a Gyergyótól, utána egyből visszavágtak kint. Legvégül mindazonáltal 8-at kaptak Csíkszeredában, és bizonyára tisztában vannak vele, hogy nem számíthatnak kevésbé impresszív támadójátékra az FTC-Telekomtól sem. A siker kulcsa számukra az odaadó védekezés és a szélsebes kontrahoki lehet.

titfc

FTC-Telekom–Fehérvári Titánok 3-4

Kiss Dávid csapata egy látványos Zion-találattal győzött hosszabbításban a címvédő zöld-fehérek otthonában.

Az FTC-Telekomnál Nagy Kristóf kapott lehetőséget a kapuban, míg a Titánoknál Gyenes Dávid védett, a cserepadon pedig a Schiller-Vasasnak történt kölcsönadásból visszatért Szeles Martin ült. A találkozó első emberelőnyét kihasználta a hazai együttes: Campbelll kiállítását Hajós Roland váltotta gólra. A nyitó harmad folytatásában három emberelőnyt is kihagytak a székesfehérváriak. A fordítást nem az 5 a 4 ellen játék hozta meg, hanem a játékrész hajrája, Balogh Bence egyenlítését követően Császár Hunor két percen belül újra betalált a Titánoktól. A szünetre mégsem vendég vezetéssel, hanem döntetlennel vonultak a felek: Nagy Gergő volt eredményes. A 22. percben Tóth Gergely lövését hiába védte Gyenes, Switzer közelről bekotorta a lecsorgó korongot. A középső húsz perc nem hozott akkora ferencvárosi fölényt, mint a nyitó harmadban látott. A székesfehérváriak a 48. percben egyenlítettek, Colin Campbell talált be Nagynak. A rendes játékidő nem hozott több érdemi eseményt, hosszabbítás következett.

A túlóra 17 másodpercig tartott, egy nem hétköznapi góllal ért véget: a Titánok légiósa, Zion egy spin-o-rama mozdulatot követően eldöntötte a pluszpont sorsát.

ftctit-20191220

fotó: FTC Jégkorong

A szünet után általában nem tudunk jól játszani

Kiss Dávid, a Fehérvári Titánok és Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője értékelte a két csapat mérkőzését.

Erste Liga, Pesterzsébet Jégcsarnok , 284 néző. Játékvezetők: Babic, Babic, Sindel, Balla.
Nagy K.: 84,0% (Arany)
Gyenes: 92,3% (Szeles)
Karmeniemi, Pulli, Pavuk, Nagy G., Tóth A.

Zion az év góljával hozta a meccset a Titánoknak

A hosszabbítás első pillanataiban indult el a saját kapujától, majd egy spin-o-ramát is csinált, úgy lőtte be.

Az FTC-Telekom–Fehérvári Titánok mérkőzés góljai közül értelemszerűen az utolsó lesz az, amelyet álmélkodva nézünk: