Az UTE-ba visszatér Benk, a DEAC-ba Vokla

Pontokban óriási a távolság a két csapat között az Erste Liga-tabellán, ám az eddigi három meccsükből kettőt az újpestiek nyertek.

Felemás hangulatban mehettek el a nemzetközi szünetre a lila-fehérek. Pontosabban az utolsó meccsére akár büszke is lehet a többre hivatott gárda, hiszen a Sportklubtól pontot szerezni nagy dolog – büntetőkkel nyert az éllovas –, ám közvetlenül előtte volt egy igen jelentős pofon is a Brassó közreműködésével. A két összecsapás között eltelt egy hét, a Szereda elleni találkozó óta további 10 nap, így kíváncsian várhatjuk, hogy sikerült-e rendezni a sorokat a folytatásra. Arra a folytatásra, ami UTE–DEAC rangadóban testesül meg szerda este a Megyeri úton.

A rendeződésben néhány személyi fejlemény is segíthette a lilákat. Egy játékos ment, egy jött: a vártnál halványabban teljesítő Cody Carlson távozását aligha bánják, Rafaj Attila érkezésének viszont bizonyára örülnek. Ennél is jobban örülhetnek, hogy a csapatkapitány Benk András felépült sérüléséből, és a DEAC ellen már játszhat. A többi újpesti sérült állapotáról nincs információnk, a DEAC-nál ellenben eldőlt, hogy Vokla Roland már hadra fogható, de Sági Martin és Rutherford nem.

Matematikailag még felkapaszkodhat az Újpest a felsőházba, ám a gyakorlatban ez már abszolút valószínűtlen. Ennek ellenére nyilvánvaló, hogy az alapszakaszból hátralévő mérkőzéseket arra kell használniuk Benkéknek, hogy olyan formába lendüljenek, ami versenyképessé teszi őket a középszakaszra és az okvetlenül elérendő negyeddöntőkre. Ezen az úton a DEAC harmadszori legyőzése fontos lökést adhatna. Amihez nyilván a vendégeknek is lesz egy-két szavuk.

debute

fotó: DEAC

UTE–DEAC 4-1

Az Újpest négy meccsből harmadszor győzte le a DEAC-ot, a két csapat utoljára találkozott az alapszakaszban.

Nemcsak Benk tért vissza az Újpestbe, hanem Csamangó és Sikorcin is, továbbá ott volt a jégen Rafaj Attila és a 18 éves Horváth András – utóbbi élete első felnőttmeccsén a második sorban kapott helyet –, Odnoga és Miluskin ellenben hiányzott, ahogy a divízió 1/B csoportos világbajnok Pokornyi Dávid és Márkus Levente is. A vendégek összeállításában nem volt meglepetés, Vokla már játszott, Sági és Rutherford még nem. A vezetést a lilák szerezték meg Benk András révén az első harmadban, majd a másodikban, amelyben végig domináltak, növelni tudták a különbséget. Vokla ugyan egyenlített, ám Reed és Rusk kétgólos különbséget épített az újabb szünetre. A harmadik játékrész elején Vincze belőtte a következőt, 4-1 a 43. percben, ez lett a végeredmény is. Az UTE négy meccsből harmadszor győzte le a DEAC-ot, így bár a felsőháztól továbbra is messze van, a hatodik helyezett Gyergyóhoz közelebb került.