Az Acélbikák kárára emelkedhet tovább a Fradi

A dunaújvárosiak első nekifutásra győzni tudtak Pesterzsébeten, de ma sem ők lesznek az esélyesek az FTC-Telekom otthonában.

Három hazai mérkőzése lesz karácsonyig a címvédőnek, amelyeken más célja nem lehet, mint hogy tovább közeledjen a listavezető Sportklubhoz, és hogy egyre inkább tökéletesítse formáját. A távolság kereken 20 pont a két élgárda között, ám a zöld-fehérek 5 meccsel kevesebbet játszottak. A különbség vasárnapra 2 találkozónyira szűkül, mivel ezen a héten az erdélyi együttesek nem Erste ligáznak, ők most a román kupával lesznek elfoglalva. Az első akadályt a Fradi felzárkózásának útjában Dunaújvárosi Acélbikáknak hívják, és a bajnok minden hokisa tudja, hogy a szintén a felsőházhoz tartozó ellenfél nem adja majd könnyen a bőrét. Nem tett ilyet szeptember végén, amikor 3-1-es győzelemmel távozott Erzsébetről, majd októberben sem, amikor csak hosszzabbításban adta meg magát hazai pályán. A DAB tehát azon kevesek közé tartozik a ligában – a Szereda ilyen még –, amelynek egyelőre pozitív a mérlege Fodor Szabolcs fiaival szemben. Nem a vendégek mellett szól, hogy a felek ellenkező előjelű szériákból érkezne. Az FTC-Telekom legutóbbi 4 találkozóját megnyerte, a DAB az utolsó kettőt elbukta, ezeken ráadásul eldőlt, hogy Mazurekék az alapszakaszban már biztosan nem szereznek Erdélyben egy árva pontot sem. Az Újváros helyzetét nehezíti, hogy Miroslav Ihnacak nem számíthat két alapjátékosára: Hruby Gellért és Somogyi Balázs még lábadozik sérüléséből.

ftcdab-201909

fotó: archív

FTC-Telekom–Dunaújvárosi Acélbikák 2-1

A DAB ismét el tudott lopni egy pontot az Erste Liga-bajnok otthonából.

Az újvárosiak a 7. percben megszerezték a vezetést Azari Zsolt révén, majd elképesztő erőfeszítések árán őrizték az előnyüket a harmadik játékrész közepéig. Igazán komoly és korszerű jégkorong zajlott Erzsébeten, koncentrált védekezéssel, kiváló kapusteljesítményekkel. Értelemszerűen a címvédő támadott többet, amiben túloldali kiállítások is segítették, egyedül a gólszerző Azarit háromszor is kiküldték. Az egyenlítés is az ő kétpercese alkalmából jött össze, a gólt Hajós Roland lőtte, 1-1 az 52. percben. A folytatásban senki sem tudta dűlőre vinni a dolgot – ebben a periódusban 13-3-ra nyerték a kapura lövéseket a hazaiak –, így jöhetett a ráadás. Ennek a 3. percében a nagyszerű Hughsonról kijött a pakk, ő meg ahelyett, hogy rátenyerelt volna, talán ki akarta tenni, mire Kulmala lecsapott és döntött. A Fradi így 2 ponttal gazdagodott, 1-et elveszített, ez azt jelenti, hogy vesztett pontok tekintetében 6-ra nőtt az Erste Liga-éllovas Csíkszeredai Sportklub előnye.

ftcdab

fotó: FTC-Telekom

Az első 40 percben nem dolgoztunk elég keményen

Azari Zsolt DAB-csapatkapitány és Fodor Szabolcs FTC-Telekom-vezetőedző értékelte a két gárda mérkőzését.

Erste Liga, Pesterzsébet Jégcsarnok , 287 néző. Játékvezetők: Soós, Soós, Kövesi, Muzsik.
Arany: 94,4% (Nagy K.)
Hughson: 95,6% (Pinczés B.)
Karmeniemi, Pulli, Pavuk, Nagy G., Tóth A.