Megkapaszkodhat a második helyen a Brassó

A Coronának ehhez le kell győznie azt az UTE-t, amely pénteken hatalmas csatára kényszerítette a listavezető Csíkszeredát.

Az Újpest közel állt ahhoz, hogy végrehajtsa az Erste Liga-hétvége bravúrját, 2-4-ről felállva egyenlített a Sportklub otthonában, két perccel a vége előtt még döntetlen volt az állás, de végül Becze Tihamér találata rendes játékidőben eldöntötte a három pont sorsát. A viharos végjátékot hozó csatából minden bizonnyal így is tudnak építkezni a lilák, akik közül a 2-2 pontig jutó Erik Pance, Vincze Péter, Sikorcin Ladislav és Devin Di Diomete emelkedett ki, no és a 91,5%-kal védő Duschek Dávidra sem lehetett panasz.

Pihenni nincs idő, szombaton máris Brassóban kell gyarapítaniuk pontjaik számát, ha tudják, annál inkább, mivel legnagyobb ellenfelük, a Gyergyói HK 1 egységet begyűjtött Debrecenben, így csökkent a két csapat között a különbség a tabellán. Üldözői a Brassónak is akadnak szép számmal, amely az FTC-Telekom szétlövéses legyőzésével feljött a második helyre. A Coronának 42 pontja van, mögöttük az FTC a harmadik 41-gyel, a DEAC 40-nel, a DAB 38-cal áll, igen sűrű tehát a mezőny.

A kék-sárgák még csak egyszer játszottak az UTE-val a szezonban, a Megyeri úton izgalmas meccs végén a vendégek 1-4-es állásról tudtak egyenlíteni, ám a hosszabbításban nyertek a lilák. Az biztos, hogy a pénteki fokozott igénybe vétel okán két fáradtabb csapat találkozik szombat este Brassóban, nagy kérdés lehet, hogy melyikük képes inkább regenerálódni.

ute-bra

fotó: UTE

Corona Brassó–UTE 11-6

Vízilabda-eredmény született az Erste Liga-játéknap brassói találkozóján.

Egészen elképesztő mérkőzést játszott a dobogós Brassó a formáját kereső Újpesttel. A gólok éppúgy záporoztak ezen a találkozón, mint a kiállítások. Először is azt kell megemlítenünk, hogy 4 jégkorongozó kapott véglegest a második játékrész közepén ugyanannak a konfliktussorozatnak a folyományaként: a kék-sárgáktól Fowlie és Armstrong, a lila-fehérektől Rusk és Henderson. Másodszor mind a két kapust le kellett cserélni, az újpesti Duscheket a 23. percben (ekkor lőtte be a Corona a maga 5. gólját), a brassói Polcot a 33.-ban (amikor is 6-5-re zárkózott fel az UTE). A gólszerzők felsorolásától eltekintünk, talán csak annyit jegyeznénk meg, hogy ha jól számoltuk, akkor Wacey Rabbit mesterhármasig jutott a végére.

braute

fotó: Corona Brassó

Hagytuk, hogy annyi gólt lőjenek, ahányat akarnak

A vízilabda-eredményt, végleges fegyelmiket és kapuscseréket hozó Brassó–UTE-ról a két másodedző nyilatkozott.

Virág Csaba, UTE: “Nem tudok túl sokat mondani erről a mérkőzésről. Először is gratulálok a Brassónak, jól játszottak, mi viszont kiábrándítóan. Ez a fajta jégkorong elfogadhatatlan számunkra, rengeteg egyéni hibát követtünk el, rettenetesen játszottunk a védekező harmadban. Rendszeresen elkéstünk, lusták voltunk, hagytuk, hogy az ellenfél annyi gólt lőjön, ahányat csak akar. Megvoltak a lehetőségeink, hogy felzárkózzunk, de újra és újra jöttek az újabb hibák, ezen a szinten ez elfogadhatatlan.”

Ondrej Rusnak, Brassó: “Meglehetősen zaklatott mérkőzés volt, senki nem várt ilyen eredményt, az UTE-val mindig szoros csatákat vívunk. Ez a meccs is szoros volt a feléig, de onnantól, hogy Tőke 6-5-nél beállt és jó védéseket mutatott be, majd megszereztük a hetedik gólunkat, már kontrolláltuk az eseményeket. Örülünk a győzelemnek, és reméljük, hogy meg tudjuk őrizni a formánkat a soron következő magyarországi túránkra is.”

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 850 néző. Játékvezetők: Csomortani, Csomortani, Andre.
Polc: 68,8% (Tőke: 95,2%)
Duschek: 83,3% (Márkus: 82,4%)