FTC-Telekom?Nottingham Panthers 3-2

Nagy Gergőék fantasztikus fegyvertényt hajtottak végre, miután rendes játékidőben legyőzték a 2017-ben Kontinentális Kupa-győztes briteket.

A pénteki remek helytállás után még nehezebb feladat várt az FTC-Telekomra a Kontinentális Kupa harmadik fordulójában, hiszen a brit élcsapat, a Nottingham Panthers volt az ellenfél. A szigetországiak kétséget sem hagytak szándékaik felől, azonnal neki estek a Fradinak, és már az első percben komoly kavarodást okoztak Arany kapuja előtt. A következő percben Kulmala húzta meg a jobb szélen, de pár centivel eltévesztette a hosszú felső sarkot. A 6. percben megszerezte a vezetés a Fradi: Tóth Gergely lőtt a kék vonalról, a kapu előtti tömegben Nagy Gergő paskolt bele a korongba, amely így vágódott a hálóba (1-0). Két perccel később Pavuk közeli lövése adott munkát Whistle kapusnak. A 9. percben egyenlítettek az angolok: Hansen szép cselekkel fűzte át a védőket, oldalról középre adott, ahol a szabadon marad Perlininek már csak az üres kapuba kellett passzolni (1-1). Az első emberelőny a Nottinghamé volt a 14. percben, amelyet szívós védekezéssel hatástalanítottak a zöld-fehérek. Egyenlő létszámnál is domináltak az angolok, a mieink azonban nagyon összeszedetten dolgoztak a saját kapujuk előtt, és Arany is a helyén volt.

A második harmadban folytatódott az igen pörgős, élvezetes hoki. Továbbra is a britek támadtak többet, de kevesebb veszélyes helyzetük volt, mint az első 20 percben, a Fradi pedig több energiát fordított az offenzív-játékra. A játékrész derekán a Panthers kihagyta második emberelőnyét, nem kis részben Arany remek védéseinek köszönhetően. A 32. percben Tóth Gergely közeli lövését védte nagy bravúrral Whistle. Ám ami késett, nem múlt, a következő támadásban visszavette a vezetést a Fradi. A fél pályánál szereztek korongot, a gyors kontra végén Sarcia kilövése kijött a kapusról, és a támadást a megfelelő ütemben követő Roczanov közelről nem hibázott (2-1). És ha egy üzlet beindul! Szinte pontosan egy perc múlva Tóth Adrián lövése, majd Pavuk ismétlése is kipattant Whistle-ről, Nagy Gergő a legjobbkor érkezett, és könyörtelenül bevágta a korongot a kapuba (3-1). Azonnal felpörgött a Nottingham, a Fradi beszorult a kapuja elé, de önfeláldozóan óvták meg kapujukat a góltól. Egy perccel a dudaszó előtt emberelőnybe került a magyar bajnok, és bár volt nagy helyzetük is, az állás nem változott.

A harmadik játékrész így 54 másodperc Fradi-fórral kezdődött, és gól nélkül végződött. A következő percek a Fradi számára kedvezően teltek: a magyar bajnok sokat tudta elől tartani a korongot, egymást követték a játékmegszakítások, így a Nottingham nem tudott felpörögni, nyomást gyakorolni ellenfelére. A harmad felére folyamatosabb lett a játék, amely a két kapu között hullámzott, így a kapusok egyik oldalon sem pihenhettek. Az 51. percben 2 az 1 ellen mehetett a Fradi, de Switzer lövését oldalra nyomta a kapus. Három perc múlva ismét előnyben játszhatott az angol csapat, de komolyabb helyzetük sem volt. Ezt követően komoly nyomás alá került a Fradi, majd szűk három perccel a vége előtt az angolok levitték a kapust, és ezt kihasználták: egy kapu előtti kavarodás végén Herr oldalról talált be (3-2). A hátralévő 140 másodperc komoly izgalmakat és óriási küzdelmet hozott, Whistler ismét lement, ám az egyenlítés nem sikerült.

A Fradi-csoda immár Dániában is folytatódik. A zöld-fehérek fantasztikus védőmunkával és remek helyzetkihasználással győzték le a sokkal esélyesebb Nottingham Pantherst, így még a továbbjutás lehetősége is nyitott számukra vasárnap.