A Brassó visszakapaszkodna a dobogóra

Ehhez a Schiller-Vasas otthonában kell nyernie, ami nem tűnik megoldhatatlan feladatnak, bár mindkét csapat komoly terhelésnek van kitéve.

A Schiller-Vasas HC úgy kezdte a Magyar Kupa visszavágóját, ahogyan azt háromgólos hátrányból kell: Ladányi Balázs csapata bő hat perc alatt eltüntette a különbséget a két gárda között. Ezt követően azonban megrázták magukat a Fehérvári Titánok, fordítottak és végül kettős győzelemmel mentek tovább a nagy rivális ellen. A fiataloknak azonban nem maradt túl sok idejük búslakodni, alig 22 órával a meccs lefújása után már ismét harcra kész mentális és fizikai állapotba kell hozniuk magukat, hiszen máris folytatódnak az Erste Liga küzdelmei, a sorsolás szeszélye pedig nem éppen könnyű célt talált meg a csütörtöki napra, hiszen a Brassó érkezik hozzájuk. A két csapat között jelenleg még elég nagy a távolság, hiszen amíg az erdélyiek közel két pontot termelnek meccsenként, addig a Vasas csak felet. Ennek megfelelően előbbi 29 ponttal áll az ötödik helyen, míg az utóbbi 8-cal utolsó előtti. A Brassó a papírforma érvényesítésével egyből két ellenfelét is megelőzheti és felkapaszkodhat a dobogóra, még ha ideiglenesen is, hiszen csütörtök estére a DAB-nál 2, a DEAC-nál 1 meccsel lesz többje a tarsolyban. A papírformát azonban egyáltalán nem lesz könnyű érvényesíteni, hiszen a Brassó is több sorozatban vesz részt párhuzamosan, Tranca Dánielék alig két hete a Kontinentális Kupa keretében járták meg Ukrajnát, hétfőn pedig a Román Kupában meccseltek a listavezető Galaccal, amikor a rendes játékidőben nem született döntés, sőt, a hosszabbításban sem bírtak egymással a felek, a szétlövésben épp Trancáé volt a meccset eldöntő találat. Persze a rutin miatt ezek a játékosok pontosan tudják, mire van szüksége a testüknek a mihamarabbi regenerálódáshoz, vagyis egy hazai győzelem bravúr lenne a javából.

Vasas_Brasso_15
Fotó: Schiller-Vasas HC

Schiller-Vasas HC–ASC Corona Brassó 2-4

A brassóiak csak a harmadik harmadra tudták legyűrni Ladányi Balázs csapatát.

A hazai csapatnál Szeles Martin, míg a vendégeknél Patrik Polc kapott lehetőséget. A Schiller-Vasas HC kihagyta a mérkőzés első emberelőnyét, ám a másodikat nem: Bukor Rajmund kék vonalas lövését nem láthatta Polc. A Brassó szintén egy 5 a 4 elleni lehetőségből egyenlített, Zsók Levente talált be a korongjáratás végén. A 23. perc elején újra vezettek a hazaiak, Fliszár Zalán betört a brassói kapu elé, akinek próbálkozását hiába védte Polc, Szalma Zsolt lövésével szemben tehetetlen volt. Három percen belül újra egalizáltak a kék-sárgák, egy nem is akármilyen góllal: Bíró Mátyás a Vasas-kapu előtt megbökte a hátvéd ütőjét, aki ennek következtében a saját kapujába ütötte a korongot. A második harmad folytatása a kiállításokról szólt, ám egyik csapat sem élt a fórokkal. A harmadik játékrész első emberelőnyét kihasználta a Brassó, Péter Balázs talált be egy lendületes akció végén. A Schiller-Vasas HC hajtott az egyenlítésért, hiába, az 58. percben Jean-Francois Plante becselezte magát Szeles kapuja elé és kétgólosra növelte csapata előnyét.

A Brassó 4-2-re győzött, pénteken a Hokiklub Budapest otthonában folytatja magyarországi túráját.

20191031-AK1I6531

fotó: Vasas Attila/Schiller-Vasas HC

A Brassó ellen két harmadon át tartottuk magunkat

Ladányi Balázs és Ondrej Rusnák értékelése a csütörtöki Schiller-Vasas HC–Corona Brassó mérkőzés után.

Ladányi Balázs, vezetőedző, Schiller-Vasas HC:

Ondrej Rusnák másodedző, Corona Brassó: ”A Vasassal ebben a szezonban nagyon nehéz mérkőzéseket vívunk, és ez most is így történt. Nagyon jól védekezett a hazai csapat, de örülök, hogy végül meg tudtuk törni az ellenállásukat. Pénteken a Hokiklub ellen is három pontot szereznénk, nekik is van miért visszavágnunk.”

Erste Liga, Vasas Jégcentrum, 150 néző. Játékvezetők: Kincses, Kincses, Molnár, Pálkövi.
Szeles: 91,5% (Sági)
Polc: 91,3% (Tőke)