Most a DEAC ellen próbálhat bizonyítani a Vasas

Egy héten belül másodszor utaznak Debrecenbe a fővárosi fiatalok. David Musial csapata a kupameccset is számítva hatszor nyert egymás után.

Nincsenek könnyű napjai a Schiller-Vasas HC csapatának. Ladányi Balázs tanítványai benne vannak a taposómalomban, második erdélyi túrájukat éppcsak kipihenve múlt pénteken Debrecenbe látogattak, szombaton Fehérvárra utaztak, hétfőn a Csíkszeredával játszottak tévés mérkőzést, kedden a Magyar Kupa keretében csaptak össze az EBEL-esekkel alaposan megerősített Titánokkal, csütörtökön pedig ismét Debrecen felé veszik az irányt, hogy tizenötödször is jégre lépjenek idén az Erste Ligában.

Az erőltetett menetben elkerülhetetlenül voltak hullámvölgyek, de alapvetően helytállt a fiatal magyar játékosokból álló csapat, a Sportklub elleni idegenbeli 3-8-at követően hazai pályán csak 4-2-re kaptak ki, Ladányi Balázs joggal volt büszke, Jason Morgan a szeredaiak vezetőedzője is elismerően szólt az ellenfélről.

A csütörtöki feladat az lehet Schmál Kristófék számára, hogy hasonló mértékben faragjanak a különbségből a DEAC ellen, mint tették azt a Sportklubbal szemben. Miután hat napja 5-2-re kaptak ki a hajdú-bihari megyeszékhely csapatától, ha ezúttal is sikerül megfelezni a kapott gólok számát úgy, mint a Csíkszereda ellen, azzal jó alapot teremthetnek a győzelemhez is.

Ez azonban nem lesz egyszerű, nagyon jó csapat a Debrecen, 24 pontjával a 4. helyen áll a tabellán, miközben a Vasas 8-cal utolsó előtti. Ráadásul elképesztő szériában van David Musial gárdája: az Erste Ligában azóta nem találtak legyőzőre Ságiék, hogy elvették a listavezető Csíkszeredai Sportklub veretlenségét, a keddi kupatalálkozón pedig a földdel tették egyenlővé a Hokiklubot, a 8-1 igencsak tekintélyt parancsoló diadalnak mondható. Csütörtökre ráadásul még erősebbek lettek, a sérüléssel bajlódó Erik Piatak helyére érkezett a 28 éves kanadai Kyle Essery, aki Luciano Basile irányítása mellett 2017-ben francia bajnok lett a Gappal, és a Bajnokok Ligájában is pályára lépett.

debvas

fotó: DEAC

DEAC–Schiller-Vasas HC 8-4

Az első harmad szoros csatát hozott, ám végül magabiztos hazai sikert hozott a mérkőzés. Az újonc Essery 2 emberelőnyös gólt lőtt a debrecenieknél.

A hazaiak kapujában Hetényi Zoltán kapott lehetőséget, míg a Schiller-Vasas HC-nál Sági Máté kezdett. A DEAC a 4. percben Novotny góljával megszerezte a vezetést, ám a fővárosiak 3 percen belül fordítottak: előbb Kováts, aztán Páterka volt eredményes. A mérkőzés első emberelőnyét a debreceniek kapták, éltek is vele, Berta váltotta gólra Inglis büntetését. A második harmad 4. percében Szalma újra vezetéshez juttatta a Vasast. Hiába, a játékrész folytatásában 5 gólt lőtt a DEAC. Izacky 1 percen belül egyenlített, Novotny 2 percre rá fordított, Rutherford kihasznált egy kettős emberelőnyt, Berta háromgólosra növelte a különbséget, valamint a cívisvárosiak legújabb igazolása, Essery kihasználta Hetényi Péter 2+2+10 perces büntetését. A 47. percben újra betalált 5 a 4 ellen Essery, míg a mérkőzés utolsó gólját Turbucz lőtte.

A DEAC 8-4-re diadalmaskodott, a múlt hét pénteki 5-2-es meccset követően most nagyobb arányban győzte le Ladányi Balázs csapatát. A debrecenieknél Essery 2 góllal mutatkozott be.

debvas-191024

fotó: DEAC

A harmadik bekapott góltól elkezdtünk játszani

David Musial a második harmad elején született vendég gólt látta fordulópontnak a csütörtöki DEAC–Schiller-Vasas HC meccsen.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 382 néző. Játékvezetők: Timár, Timár, Banga, Sindel.
Hetényi Z.: 89,2% (Gönczi)
Sági Máté: 78,8% (Szeles: 91,7%)