Ez a győzelem segít abban, hogy a földön maradjunk

A Szuperkupa-döntő után a két vezetőedző és két játékos nyilatkozott, illetve mutatunk egy videót is az FTC-Telekom jóvoltából.

A mérkőzést, mint arról beszámoltunk, hatalmas csatában nyerte a Hydro Fehérvár AV19.

Hannu Järvenpää, a Fehérvár vezetőedzője: “Egy edző mindig azt szeretné, ha a csapata több góllal nyerne, de összességében elégedett vagyok. Megtaláltuk a módját, hogy győzzünk. A Fradi keményen küzdött, megtett mindent, közel járt az egyenlítéshez. Ez a győzelem segít abban, hogy a földön maradjunk, nem hihetjük, hogy mennyire jó csapat vagyunk. Ehelyett hinni kell magunkban és a kemény munkában, most is ez vezetett eredményre. Az új játékosok is jól szerepeltek, Campbell április óta először játszott, ígéretesen mozgott. A többiekkel is elégedett vagyok, tetszett a hozzáállásuk. A külföldiek is megértették, hogy ez a győzelem mennyit jelent, nemcsak a csapatnak, hanem a klubnak, a városnak és a szurkolóinknak is.”

Fodor Szabolcs, az FTC vezetőedzője: “Kíváncsi lettem volna az eredményre, ha az első harmadban is úgy tudunk pörögni, ahogy a másodiktól tettük. A Fehérvár rendkívül erős csapat, ehhez a sebességhez van hozzászokva. Kellett 20-22 perc, amíg ezt fel tudtuk venni. Az első harmad alapján örülni lehet az egygólos vereségnek, a másik kettő alapján viszont meg is lehetett volna a meccs. Volt öt kapuvasunk, az utolsó harmadban 18-5 volt a kapura lövés. Közel jártunk, de még valami pici hiányzik, hogy az ilyen meccseket behúzzuk. Nincs más hátra, mint alázatosan dolgozni. Ha így dolgozunk tovább, akkor az ilyen meccseket is meg fogjuk nyerni. Jól szolgálta a felkészülésünket ez a meccs, még van két hetünk, hogy a liga rajtjára topformába kerüljünk. Jó a közösség, nem nehéz beilleszteni az új játékosokat, mindenki egy irányba húzza a szekeret.”

Stipsicz Bence, a Fehérvár védője: “Jól kezdtünk, az első harmadban a mi akaratunk érvényesült. A másodikban a Fradi az emberelőnyökkel kapott egy kis lendületet, és nem tudtunk visszatérni a játékunkhoz. A teljesítménnyel nem lehetünk maradéktalanul elégedettek. Összességében pörgős meccs volt, jó lehetőség volt, hogy fejlesszük a játékunkat. Jó így belemenni a szezonba, hogy már nyertünk egy kupát. 85-90 százalékos volt a csapat, még apróságokon lehet javítani. Az új játékosok is kezdenek beilleszkedni a rendszerbe, kezdünk összeérni, a sorok is egyre jobban dolgoznak együtt.”

Nagy Gergő, az FTC csapatkapitánya: “Az utolsó másodpercig kiélezett volt a mérkőzés. 20 percet adtunk az ellenfélnek, azzal nyerték meg a találkozót. Sajnos a harmadik góljuk előtt kihagytam egy üres kapus helyzetet. Aztán utána is volt sok nagy ziccerünk. Az első harmadot végigaludtuk, így megérdemelte a Fehérvár a győzelmet, de dicséret illeti a csapatot, hogy nem adtuk fel, karaktert mutattunk, és egyenlő ellenfelei voltunk Magyarország legjobb és legnagyobb költségvetésből dolgozó együttesének. Mi is erre a szintre szeretnék eljutni, jó úton járunk. Meghúzgáltuk az oroszlán bajszát, erre büszkék lehetünk, de sajnálom, hogy nem sikerült a bravúr. Így meg kell elégedni azzal, hogy szimpatikus vesztesek vagyunk, bár ez sosem jó.”

(forrás: jegkorongszovetseg.hu)