A Klagenfurt legyőzte a Tapparát

Az osztrákok többek között Thomas Hundertpfund 1+1 pontjának köszönhetően gyűrték le a finn bajnokság elődöntősét.

Csütörtökön 8 mérkőzéssel megkezdődött a Bajnokok Ligája 2019/20-as szezonja. Az első találkozón a finn bajnok HPK hiába vezetett szinte végig a Skoda Plzen otthonában, a csehek ledolgozták kétgólos hátrányukat, majd a hosszabbításban Petr Straka belőtte a plzeniek 5-4-es győzelmét jelentő gólt. Túlóra döntött a Lulea és az Augsburg meccsén is: a rendes játékidő 2-2 találata után büntetőkre került sor, ebből a németek jöttek ki jobban, így 3-2-re nyertek. A másik német csapat is örülhetett, a legutóbb BL-döntős Red Bull München 3-0-ra diadalmaskodott a svájci Ambri-Piotta felett.

A svéd alapszakaszgyőztes Färjestad nem kímélte a szlovák bajnok Besztercebányát, a karlstadiak 6-1-re nyertek. Az EBEL-es Klagenfurt nagyot csatázott a Tapparával. Az első harmadban Hundertpfund vezetéshez juttatta a KAC-ot, aztán amikor a második elején Bertrand révén egyenlítettek a finnek, Obersteiner egy percen belül újra eredményes volt. A második finn egalizálás után 4 perc telt el, mire Neal belőtte a Klagenfurt 3-2-es győzelmét jelentő gólját.

A dán Rungsted hiába egyenlített kétgólos hátrányból a Zug ellen, a svájciak 5-2-re nyertek. Egy másik NL-csapat is örülhetett: a Biel 2-1-re legyűrte a norvég Frisk Askert. A brit Belfast Giants fordulatos mérkőzést vívott a cseh Libereccel, az adok-kapokból a szigetországiak jöttek ki jobban, az északír csapat többek között Brian Ward 2+1 pontjának köszönhetően 5-4-re győzött.