A Boston életben maradt, jöhet a hetedik meccs

A Bruins 4 gólos győzelmet aratott St. Louisban. Legutóbb 8 éve volt 7. meccs a Stanley Kupa-döntőben, azt éppen a Boston nyerte a Vancouver ellen.

A hatodik meccs előtt mindkét szakvezető cserélni kényszerült. Craig Berube aztaz eltiltott Ivan Barbasovot kényszerült kihagyni, aki a finálé öt mérkőzésén a legtöbbször ütközött. Az orosz szélső helyett Robert Thomas kapott szerepet a Bluesban. A másik oldalon Bruce Cassidy mester az agyrázkódásából továbbrais lábadozó Matt Grzelcyk helyett Karson Kuhlmannak szavazott bizalmat, utóbbi főszereplőnek bizonyult később.

Ilyen előzmények után az életben maradásért küzdő Boston nagyon bekezdett, és már a 10. másodpercben helyzetbe került. A Bluesnak másfél perc kellett, mire felvette a maga ritmusát: a kőkemény fizikai hokit, amivel át is vette az uralmat. A St. Louis fölénye az első kiállításban csúcsosodott ki, Bergeronék nagyon beszorultak, de megúszták kapott nélkül. A Bruins a nyolcadik percben jutott levegőhöz, de akkor hatalmashoz, miután kettős fórba került. Schenn és O’Reilly került a padra, az 5 a 3 elleni szituációt Marchand váltotta gólra egy csodás kapáslövéssel. Ez láthatóan megtörte a Blues lendületét egy időre, hiszen előtte náluk volt a momentum, mégis a Boston szerezte az első találatot. A harmad utolsó 4-5 percére tért vissza a fináléban megszokott Blues. Ismét óriási nyomás alá helyezték a Bostont, vele együtt Rask kapuját, de sem egyenlő létszám mellett, sem a harmad legvégén megítélt előnyből nem tudtak a hálóba lőni.

Rögtön nagy helyzettel indult a második harmad. Az áthúzódó fórba még belefért egy életveszélyes Taraszenko-lövés, amit Rask fogott lepkéssel a bal felső előtt. Az ezt követő percekben folyamatos játék alakult ki óriási sebesség mellett. Binnington és Rask is lehúzott két-három hatalmas lövést, de a legnagyobb mentést Alex Pietrangelo mutatta be, aki a szólóban kilépő Heinen botját a lövés pillanatában emelte meg. Ezután Schenn pillanatai következtek, aki kétszer is közel került a gólszerzéshez. Először egy lövésbe szúrt bele, ami elment a kapuvas mellett, másodszor a jobb felsőt vette célba, ezt Rask hatástalanította. Ezt követően a játékosok egymással foglalkoztak. Sanford sípszó után ütközte le csúnyán Krugot, majd Marchand vadászta le Pietrangelót. A játékvezetők csak az utóbbit büntették, de a St. Louis játékosait vagy Rask, vagy a szerencse ? ami a finn kapus pártjára állt ? fosztotta meg a góltól. A Blues kapitánya a vasat találta telibe, a korong Rask hátára pattant, az így is gólba tartó korongot McAvoy emelte ki a levegőből, az egész mérkőzés addigi legnagyobb bravúrját mutatva be. Marchand büntetése után nem sokkal éppen McAvoy ülhetett ki két percre, ez a fór viszont veszély nélkül pergett le. A Blues a negyedik emberelőnyét is elvesztegette a mérkőzésen, pedig összesen 13 lövése volt ebben a nyolc percben. Lélektanilag sokat jelentett a Bostonnak a két hátrány kivédekezése, ettől ismét erőre kapott. A harmad hátralévő részéig remekül szűrtek a semleges zónában . a bostoniak, és Binningtont is megdolgoztatták alaposan. A Blues kapusa először DeBrusk lövését fogta bravúrral, másfél másodperccel a harmad vége előtt pedig Pastrnak közeli emelést húzta magához.

rask 2

Az utolsó húsz perc vendéggóllal indult, köszönhetően a Blues védelmének és Binnington kapitális hibájának. A hátvédeknek lett volna idejük felszabadítani, DeBrusk azonban korongot szerzett a sarokban. Visszajátszotta a pakkot a kék vonalra, ahonnan Carlo engedett el gyenge lövést, de a játékszer megpattant, és bepattogott Binnington hóna alatt a kapuba. A kétgólos előny megnyugtatta a Bostont, a St. Louis viszont reményvesztett lett. A Bruins remekül szűrt a semleges zónában, pörgette az órát, a Blues nem találtfogást ezen a taktikán. A vendégek egyszer indultak meg, de akkor rögtön gólt is szereztek: Krejci tette le jobbra a korongot, a bedobókör tetejéről Kuhlman lőtte ki a hosszú felsőt. 3-0. Az amerikai center a Boston 21. játékosa lett, aki az idei playoffban a kapuba talált, ezzel a Bruins beállította a Philadelphia 1987-es rekordját. A hazai remények teljesen váratlanul kevesebb mint két perc múlva O’Reilly góljával jöttek vissza, a center lövését óriási bravúrral védte Rask a mamuttal, legalább is úgy tűnt, ám a torontói WAR-roomból rászóltak a játékvezetőkre, hogy gólt kell ítélni, mert a korong éppen csak, de áthaladt a vonalon. A St. Louisnak bő hét perce maradt, hogy két gólt üssön. Ahogy azt várni lehetett, a hazaiak meg is indultak előre, kitámadtak, hátul ellenben kinyíltak, amit meg is büntetett a Boston Pastrnak jóvoltából. A Blues négy perccel a vége előtt minden mindegy alapon lehozta kapusát, de a létszámfölény ezúttal sem volt a hazaiak játéka, helyzetig sem jutottak. Az üres kaput Zdeno Chara vette be egész pályás emeléssel, beállítva a végeredményt.

karson kuhlman

A Boston megérdemelten nyerte a hatodik meccset. Nem hagyta magát felőrölni fizikálisan, beleállt a harcba, amit jól mutat, hogy a St. Louis csak hárommal több ütközést hozott össze. Ismét döntő volt az emberelőnyös játék, illetve az, hogy a vendégek jobban megbecsülték a korongot, csak négyszer adták el, míg a hazaiak tizenkétszer. A mindent eldöntő hetedik mérkőzést magyar idő szerint csütörtökön hajnalban rendezik Bostonban.