Oroszország nyerte az EHT-t

Finnország hiába győzte le a tengerentúli légiósokban bővelkedő együttest, másnap kikapott a svédektől, miközben az oroszok verték a cseheket.

Az elmúlt hétvégén lejátszották a csehországi Carlson Hockey Games második, valamint harmadik fordulóját. Mint arról írtunk, az első körben a svédek 6-4-re verték az oroszokat, míg a finnek 3-2-re győztek a csehek ellen. Szombaton előbb a 12 NHL-játékossal felálló Oroszország Finnországgal csapott össze 7132 néző előtt. Az 5. percben a finnek a Svájcban légióskodó Harri Pesonen emberelőnyös góljával megszerezték a vezetést, aztán a mérkőzés felénél a svéd HV71 hátvédje, Mikko Lehtonen váltotta gólra Nyikita Kucserov büntetését. A harmadik harmad elején megint kiállították Kucserovot, ekkor a Pelicansban játszó Oliver Kaski talált be fórban Georgijevnek. A végjátékban emberelőnybe kerültek oroszok, lehozták a kapusukat, végül 6 az 5 ellen Ovecskin megszerezte a becsületgólt. Finnország 3-1-re győzött, Kevin Lankinen 21 védéssel vezette sikerre hazáját.

Az esti mérkőzésen 7700 szurkoló láthatta, ahogyan Csehország kapott gól nélkül verte Svédországot. A 8. percben Dmitri Jaskin vezetéshez juttatta a hazaiakat, majd az utolsó percekben Ondrej Palát és Jakub Vorácek is betalált Lundqvist üresen maradt kapujába. A csehek 3-0-ra diadalmaskodtak, Patrik Bartosák 22 védéssel ért el shutoutot.

Vasárnap 6576 drukker volt kíváncsi az észak-európai rangadóra, a Svédország?Finnország meccsre. A 2-1-es végeredmény már a 13. percben kialakult: a Kunlun légiósa, Veli-Matti Savinainen emberelőnyös góljával hiába vezettek a finnek, Dennis Rasmussen 3 percen belül egyenlített, aztán Elias Lindholm belőtte a svédek győztes gólját. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a kék-sárgák kapusa, Jacob Markström egy ütközés során sérülést szenvedett.

A torna zárómeccsén Oroszország a becsületgyőzelemért játszott a házigazda ellen. Ilja Vorobjov csapatának összejött a siker Csehország ellen, Jevgenyij Kuznyecov a 2+2 pontjával csapata mind a 4 góljából kivette a részét. Az oroszok 4-1-re győztek, vasárnapi sikerükkel megnyerték az Euro Hockey Tour 2018/19-es kiírását. A Carlson Hockey Games-en 3 ponttal zártak az oroszok, akárcsak a csehek, míg a svédek és a finnek 6-6 pontot gyűjtöttek.