Vezet a Galati a román bajnoki döntőben

A harmadik helyért vívott párharcban a Csíkszereda került lépéselőnybe.

Hétfőn megkezdődött a román bajnokság döntője és bronzcsatája. A döntő első mérkőzésére Galacon került sor, és a hazaiak a tízfős galaci orosz-ukrán-orosz különítmény vezetésével nem bíztak semmit sem a véletlenre. Gól nélküli első harmadot követően a 25. percben megszerezték a vezetést, majd a harmad vége felé egy percen további két góllal meg is toldották. A pihenő előtt közvetlenül Tendler gólja visszahozta a brassói reményeket, melyeket a 3. harmad 20. másodpercében esett Tranca-gól tovább növelt. Az egyenlítés azonban nem jött össze, helyette a galaci oroszok találtak még két gólt, így a hazaiak 5-2-re nyertek és 1-0-ra vezetnek a döntőben.

A bronzmeccsen Papp Szabolcs szerzett vezetést a csíkiaknak a 15. percben, amelyet Góga egyenlített ki már a második játékrészben. Salló újra visszaszerezte a csíkiaknak az előnyt, Góga azonban újra egalizált. 2-2 volt az állás a második szünetben, az utolsó harmadban viszont csak szeredai találatok estek, szám szerint kettő, így 4-2-vel szerezte meg az első győzelmet a Sportklub.

A döntő második meccsére kedden este kerül sor Galacon, a Gyergyó és a Sportklub viszont Csíkszeredában folytatja szerdán. Ha otthon is nyerni tudnak a kék-fehérek, akkor máris övék lesz a bronzérem.