Galati?Gyergyói HK 6-1

Az alapszakaszgyőztes Galati magabiztosan húzta be az elődöntő első meccsét a román bajnokságban a Gyergyó ellen.

A Brassó?Csíkszereda párharcot követően a másik elődöntő is megkezdődött a román bajnokságban. Ezt a CSM Galati és a Gyergyói HK vívja. Nem kell messzire menniük a feleknek, hogy emlékeket ássanak elő egymásról, március 20. és 23. között háromszor mérkőztek az alapszakasz keretében Gyergyószentmiklóson. Ezeken a meccseken a Galati kétszer győzött, a Gyergyó pedig egyszer.

A vasárnapi első meccsen a vendégek kezdtek jobban, Góga 13. percben szerzett emberelőnyös góljával vezetést szereztek. Ezt a 19. percben egyenlítették ki a hazaiak Baskov révén. A második harmadot nagyon elrontotta a Gyergyó, rögtön a 2. percben a csíkszerdai születésű, de 2013/14-ben a Progymnél nagyszerű fél szezont eltöltő Hildebrand Szabolcs góljával vette át a vezetést a Galati emberelőnyben, majd a 8. percben Nyeznamov hátrányban növelte azt. A 3-1 még kezelhető lett volna türelmes játékkal, de amikor a harmad utolsó két percében még kettőt kaptak a vendégek, érezni lehetett, hogy elment a hajó.

Az utolsó 20 perc már csak formalitás volt, de ekkor is a galaciak voltak jobbak, az 5. percben Zabludovszkij állította be a 6-1-es végeredményt.

Sok ideje nincs Mikael Tisellnek, hogy rendet tegyen a fejekben, hétfőn este fél 7-kor máris következik a második meccs. Azzal egy időben a másik ágon a Brassó és a Csíkszereda is megmérkőzik újfent.