Schiller-Vasas HC?Spanyolország 4-0

Ladányi Balázs csapata kapott gól nélkül győzte le a belgrádi divízió 2/A-s világbajnokságra Szegeden készülő válogatottat.

A találkozót jó tempójú jégkoronggal kezdték a csapatok. A Schiller-Vasas HC már a 2. percben emberelőnybe került, előbb Bukor lőtt kapuvasat, aztán Schmál egy bedobókör tetejéről megeresztett lövéssel gólra váltotta az 5 a 4 elleni lehetőséget (1-0). Az 5. percben sajnálatos sérülés történt: Csiki Attila a cserepadnál leütközte a svéd U20-as ligában játszó Dorian Donathot, aki valószínűleg kéztörést szenvedett, a jégre már nem tért vissza. A magyar jégkorongozó kétperces büntetést kapott kései ütközésért. Spanyolország az emberelőnyben nem állt fel. A folytatásban oda-vissza jégkorong zajlott, a harmad közepén megnyomott néhány csert a vasas, de Alcaine remekül védett. A 12. percben Granell lövését kellett botos kesztyűvel védenie Tóth Károly Balázsnak, egy perccel később pedig Tornyai életerős próbálkozását fogta a spanyol hálóőr. Az első húsz percben a Vasas akarata érvényesült, mind technikailag, mind fizikálisan jobb volt ellenfelénél.

A második játékrészben már nem ütköztek annyit a Vasas-játékosok, aminek köszönhetően kreatívabbá vált Spanyolország játéka. A két kapus közül Tóth Károly Balázsnak volt több feladata, a 23. percben két nagy védést is be kellett mutatnia a spanyolok egyik legjobbja, Arraras, valamint Kortabitarte próbálkozásánál. A kezdeti spanyol fölény után emberelőnybe került a Vasas, Tornyai járt a legközelebb a gólszerzéshez. A mérkőzés felénél kapust cseréltek a spanyolok, Alcaine helyére Bruno Gonzalez érkezett. A 34. percben góllal zárult egy magyar kontra: Czakó és Fliszár megugrottak, a 2 az 1 elleni akciót utóbbi zárta találattal (2-0). A harmad végén emberelőnybe kerültek a spanyolok, de nem tudtak szépíteni.

A záró húsz percben sem dominált a fizikai hoki. A 44. percben az egyik spanyol védő Rózsába lőtte a korongot, a Vasas-játékos megugrott, Bruno Gonzalez botossal védett. Nem sokkal később Tornyai kapott kisbüntetést bottal lökésért, Garcia lövése csak centikkel ment el a kapuvas fölött. A harmad közepén megszületett az újabb Vasas-gól: a válogatott kapus nem fogta a korongot, ezt Fliszár észrevette és meglőtte önmaga 2., csapata 3. találatát (3-0). A végjátékra elfáradtak a spanyolok, egyre több tilos felszabadítást ütöttek. A 54. percben a Schiller-Vasas HC felállt 5 az 5 ellen, a nyomás Surányi góljával ért véget (4-0). Spanyolországnak nem jött össze a szépítés, Tóth Károly Balázs shutouttal zárt.

A Schiller-Vasas HC 4-0-ra győzött, Ladányi Balázs csapata április 10-én a székesfehérvári divízió 1/B csoportos világbajnokságra készülő magyar ifjúsági válogatottal találkozik. Spanyolország kedden, Kína ellen kezdi meg a belgrádi divízió 2/A-s világbajnokságot.

Schiller-Vasas HC?Spanyolország 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)

Szeged, 300 néző.

Gólok: Schmál (Bálint, Inglis; 3. perc), Fliszár (Czakó; 34.), Fliszár (49.), Surányi (Bukor, Csiki; 54.)

Schiller-Vasas HC: Tóth K. B. ? Bukor R., Kováts M., Bödök B., Schmál K., Szlama D. ? Tornyai G., Surányi Zs., Turbucz M., Székely-Mádai G., Csiki A. ? Inglis Á., Bálint T., Fliszár Z., Varga T., Czakó B. ? Gruff K., Mayer Zs., Belényesi G., Gágyor P., Rózsa I.

Spanyolország: Alcaine (B. Gonzalez) ? Betran, Cortabitarte, Pantoja, Carbonel, Rubio ? Garcia, Vincente, Donath, Granell, Burgos ? Baldris, Torres, Martinez, Lasuen, Arraras ? G. Gonzalez, Fuentes, Munoz