Sárdi Máté ismét szlovák ifjúsági bajnok

Ortenszky Tamás bronzérmet szerzett Svájcban.

Villámrajtot vett a Dukla Trencín a szlovák ifjúsági bajnokság döntőjében. Sárdi Máté csapata a Spisská Nová Vesszel mérkőzött a bajnoki címért. A Trencsén az első két hazai mérkőzését könnyedén behúzta 4-2, illetve 4-1-es arányban. Az idegenbeli harmadik találkozó csak a ráadásban dőlt el, a Trencsén a 65. percben lőtt góllal 3-2-re nyert, és így 3-0-s összesítéssel, söpréssel húzta be a bajnoki címet. A Trencsén ifjúsági csapata már a tavalyi szezonban is felért a csúcsra, akkor a Slovan Bratislavát múlta felül a fináléban. Sárdi a döntő három mérkőzésén egy gólpasszt adott, a szezon során 45 mérkőzésen 42 pontot termelt.

Papp Kristóf pontszerző szériája tovább tart a tengerentúli USHL-ben. A még csak 17 éves csatár a Chicago Steel elleni 5-4-re megnyert mérkőzésen gólt lőtt, az Omaha Lancers ellen büntetőkkel elbukott (3-4) találkozón gólpasszt adott. Papp az elmúlt 7 mérkőzésén rendre feliratkozott a pontszerzők közé, 54 találkozó után 34 egység áll a neve mellett. A Madison Capitols továbbra is a Keleti konferencia utolsó, kilencedik helyén áll. Az alapszakaszból 4 forduló maradt hátra.

A svájci Novizen Elit elődöntőjében a Zug által búcsúztatott Biel bronzéremmel vigasztalódhatott. Az alapszakasz-ötödik klub a másik elődöntő vesztesével, a Gottéronnal csatázhatott a dobogó alsó fokáért, és az egy mérkőzésen eldőlő bronz végül Ortenszky Tamás csapatának jutott. A Biel a harmadik helyen kiemelt Gottéron otthonában megrendezett találkozót 3-2-re nyerte. A 17 éves magyar bekk így a tavalyi arany után ismét éremmel gazdagodott a svájci ifjúsági ligában.