Kilencgólos első harmad Chicagóban

A Blackhawks és a Senators 15 találatnál állt meg, Kucserov és DeBrincat öt pontot szerzett, Thornton mesterhármast lőtt.

Bedarálta a Calgary az Arizonát. A Flames 2-2 után az utolsó 23 percben rázta le az ellenfelét, amikor három gólt szerzett. A kanadai gárdában öt játékos is két pontot szerzett, míg a csapat első gólját Derek Ryan ütötte. A Flames a győzelemmel és a San Jose vereségével visszavette a nyugati első helyet.

Nyikita Kucserov lesimázta a meccset Columbusban. Az orosz szélső egy duplával és három előkészítéssel mind az öt tampai gólból kivette a részét, ennek köszönhetően 70 gólpassznál és 99 pontnál tart a szezonban. Kucserov a 70 assziszttal megdöntötte Martin St. Louis és Brad Richards 68-as klubrekordját. A kanadai táblát magasan vezető orosz mellett honfitársa, Andrej Vasziljevszkij emelkedett ki, aki 39 lövést fogott és kevesebb mint két percre volt a shutouttól.

kucserov 99

Vízilabda-eredménnyel nyert 8-7-re a Chicago az Ottawa ellen. Az első játékrészben a Senators már 2-0-ra is vezetett, a Hawks innen fordított 5-3-ra. A vendégek az első harmad végén szépítettek, majd a második játékrész elejére kiegyenlítettek, de a hazaiak újabb három találattal elléptek 8-5-re. A harmadik harmad közepén az Ottawa Thomas Chabot duplájával visszajött egy gólra, de a fennmaradó közel hat percben nem tudott egyenlíteni. A Chicagóban Alex DeBrincat mesterhármassal és öt ponttal, Patrick Kane 1+2-vel zárt. Kane egymás után a 18. meccsén szerzett pontot és zsinórban a 17.-en adott gólpasszt. Utóbbi teljesítményre csak Wayne Gretzky (23), Adam Oates (18) és Paul Coffey (17) volt képes.

A Colorado hat hazai vereség után a Vegas ellen szakította meg rossz sorozatát. Szemjon Varlamov 40 védéssel nullázta le a tavalyi döntőst, Andrew Agozzino egy gólpassz mellett az első gólját lőtte az NHL-ben. A Golden Knights az utolsó 11 mérkőzéséből csak hármat nyert meg.

A Boston a hosszabbításban nyert San Joséban és zsinórban a hatodik győzelmét szerezte. Az első harmadot a Bruins nyerte 3-1-re, majd a Sharks ugyanilyen arányban a másodikat. A harmadikban Joe Thornton harmadik találatával ismét megszerezte a vezetést a San Jose, de kevesebb mint két perccel a befejezés előtt Chris Wagner egyenlített. A győztes gólt Charlie McAvoy lőtte 61 másodperccel a hirtelen halál vége előtt. A hazaiaknál Big Joe és Joe Pavelski, a vendégeknél David Krejci és Loui DeBrusk végzett három ponttal.

Az egygólos siker ellenére gond nélkül nyert a Washington Los Angelesben. A Capitals Alekszandr Ovecskin két emberelőnyös találatának és a karrierje 300. gólpasszát kiosztó John Carlsonnak köszönhetően három góllal ellépett. A Kings csak a harmadik harmadban tudott szépíteni és mindössze fél perccel a befejezés előtt tudta minimálisra csökkenteni a különbséget.