Kazahsztán nyerte a koreai tornát

Világbajnoki ellenfelünk a KHL-játékosai többségét szintén nélkülöző letteket verte utolsó meccsén.

Pénteken véget ért a dél-koreai Legacy Cup férfi tornája. Az utolsó napon a két veretlen és a két nyeretlen együttes találkozott. A hatpontos csapatok rangadóján Kazahsztán kétszer is megszerezte a vezetést, ám Lettország rendre egyenlített. Hosszabbításra került sor, ahol a 23 éves Anton Nyekrjacs belőtte a kazahok 3-2-es győzelmét jelentő gólt. A torna zárómeccsén, a Dél-Korea?Japán találkozón 2-0-s hazai siker született.

Ausztriában kétgólos sikerekkel indult az EIHC-torna. Az első mérkőzésen Norvégia Ken-André Olimb és Reichenberg góljainak, valamint Haukeland shutoutjának köszönhetően 2-0-ra legyőzte Franciaországot. A házigazda osztrákok vereséggel indítottak, hiába vezettek kétszer is Raffl, illetve Baltram találatával, Dánia mindkétszer egyenlített, majd az utolsó harmadban 2 gólt lőtt, így 4-2-re nyert.

A szlovákiai háromcsapatos eseményen a házigazda Fehéroroszországgal kezdett. A 37. percben Sztefanovics góljával a vendégek megszerezték a vezetést, majd a végjátékban, az 58. percben Radovan Pulis egyenlített. A gól nélküli hosszabbítás után szétlövés döntött, ebből Michal Chovan révén Szlovákia jött ki jobban, 2-1-re győzött.

Lengyelország és Ukrajna egymás ellen gyakorolt. A pozsonyi mérkőzéshez hasonlóan itt is 1-1 gólt hozott a rendes játékidő, majd büntetők döntöttek: a lengyelek 2-1-re behúzták a találkozót.

Svédország vereséggel kezdte saját Euro Hockey Tour-eseményét, a Beijer Hockey Gamest. A háromkoronások Csehországtól szenvedtek 5-2-es vereséget, a vendégeknél Jan Kovár 3 gólt lőtt ? ebből 2-t emberelőnyben ? és 1 gólpasszt adott. Több izgalmat hozott az Oroszország?Finnország találkozó. A finnek Ojamäki találatával már a 28. másodpercben megszerezték a vezetést, aztán az 5. percben egyenlítettek az oroszok Mihejev révén. A harmadik harmad elején újra betalált az Avangard csatára, ekkor úgy tűnt, Oroszország 2-1-re nyer. Nem így lett, 9 másodperccel a vége előtt Lehtonen kiharcolta a hosszabbítást. Végül büntetőkre került sor, ami a 9. körben dőlt el: Kagarlickij betalált, Tyrväinen nem, az oroszok 3-2-re nyertek.