Vértes Nátán kulcscsonttörést szenvedett

Papp Kristóf három mérkőzésen három pontot szerzett a USHL-ben. Heti körkép utánpótláskorú légiósainkról.

A német DNL-ben az Augsburg a Bad Tölzöt fogadta kétszer, és míg először szoros meccsen 5-4-re győzte le, másnap 11-0-s zakót szabott ki rá. Péter Donát az első meccsen 2 emberelőnyös gólt szerzett (köztük a győztes találatot), valamint egy gólpasszt adott. Szűcs Ádám a második találkozót zárta 1+1-gyel, Péter ismét a győztes gólt ütötte, illetve két asszisztot is jegyzett. Az Augsburg tartja hatodik helyét a bajnokságban.

A svéd SuperElit alsóházában a Rögle három mérkőzést játszott. Horváth Bálint csapata előbb büntetőkkel maradt alul a Karlskrona otthonában 4-3-ra. A magyar csatár az egyik vendégtalálatnál asszisztos volt. A hosszabbításban büntetőlövéshez jutott a Rögle, a korong mögé Horváth állt, de kihagyta a rávezetést. A büntetőpárbajban 3-1-re bizonyult jobbnak a Karlskrona. Az idegenbeli túra után két hazai mérkőzés várt a Röglére, a Brynäst 9-5-re, a Morát 4-1-re múlták felül. Utóbbin Horváth állította be a végeredményt. A Rögle negyedik a 10 csapatos tabellán.

Az U20 Elit keleti divíziójában a Wings a Göta Traneberget otthon verte 7-0-ra, a Värmdö pályáján pedig 7-3-ra tudott győzni. Kemény Patrik mindkétszer játszott, az első mérkőzésen eredményes volt. A magyar csatárnak 29 mérkőzésen 20 pontja van. A bajnokság másik magyarja, Galló Olivér nem lépett jégre a Vallentunában. A Wings hatodik.

A Wings ifjúsági csapata 3-2-re verte a Huddingét a keleti alsóházban. A második soros Kónya Krisztián nem szerzett pontot. Ugyanebben a ligában az SDE hosszabbításban 2-1-re verte a Flemingbergt és 7-2-re a Vallentunát. Jarács Roland mindkét találkozón játszott, pontot nem szerzett. A Flemingsbergben Fajcsák Tamást nem nevezték. Az SDE a harmadik, a Flemingsberg a negyedik, a Wings az ötödik helyen áll.

A szlovák ifjúsági bajnokságban a Dukla Trencín Nyitrán vendégszerepelt, és a szombati 2-1-es vereséget követően másnap 3-1-re nyerni tudott. A vesztes mérkőzés egyetlen trencséni gólját Sárdi Máté ütötte, akinek ez volt a 12. találata. A Trencsén tartja ötödik helyét a 14 csapatos bajnokságban.

A finn Nuorten Mestisben rossz napokat zárt a Diskos. Daadou Ádám csapata a SaPKo otthonában 7-0-ra, a LeKitől otthon 4-1-re kapott ki. Daadou játszott, ám pontot nem szerzett. A másik magyaros csapat, a TPS Akadémia otthon 8-4-re verte a Jokipojatot. Farkas Márton és Nagy Zoltán is jégre lépett, de pontot ők sem szereztek. A TPS a nyolcadik, a Diskos a kilencedik a tabellán. Vértes Nátán nem lépett jégre a finn Nuorten SM-ligában. A juniorválogatott játékos kulcscsontja eltört, a lehetséges műtéti beavatkozásról két hét múlva döntenek az orvosok.

Az osztrák EBYSL-ben a Linz otthon simán verte az Okanagant 4-1 arányban, majd nagy csatában 4-3-ra győzött Salzburgban. A vendég Black Wings kapuját Halász Béni őrizte mindkét meccsen, előbb 97,6%-os, majd 92,5%-os védési hatékonysággal dolgozott. A Linz a B kvalifikációs csoport második helyén áll.

Az említett Okanagan miután 4-1-re kikapott Linzben, Innsbruckban büntetőkkel 4-3-ra győzött, majd odahaza szintén büntetőkkel 5-4-re kikapott a Znojmótól. Komáromy Botond és Mesterházy Bálint mindegyik mérkőzésen jégre lépett, Komáromy a Znojmo ellen 1+1-et tett a közösbe. Az Okanagan harmadik a kvalifikációs csoportban. Az Okanagan ifjúsági csapata 6-3-ra győzött a Salzburg-EKZ ellen. Komáromy itt 1+2-vel, Mesterházy 1 gólpasszal zárt. Az Okanagan az EBJL A kvalifikációs csoportjának harmadik helyén áll, 5 pontra a playoffot jelentő első helytől.

Papp Kristóf három találkozón három pontot szerzett a USHL-ben. A Madison Capitols előbb 4-3-ra verte a Lincoln Starst, majd 3-1-re alulmaradt a Sioux City Musketees ellen, végül visszatalált a győzelem útjára, és 4-3-ra nyert a Central Illinois otthonában. Papp szezonbeli negyedik gólját az első mérkőzés 37. percében lőtte 2-2-es állásnál, a Central Illinois ellen pedig 2 gólpasszt tett a közösbe. A Capitols továbbra is a Keleti Konferencia kilencedik helyén áll.

7 pontos meccset zárt Pákozdi Bálint az amerikai USPHL-ben. A New Hampshire Monarchs a Hartford Wolfpack otthonában vendégeskedett, és fölényes, 12-2-es győzelmet aratott. Pákozdi a vendéggólokból hármat vállalt magára, négyben segédkezett előkészítőként. 29 mérkőzésen 68 pontnál jár a csatár, a New Hampshire vezeti divízióját.

November után lépett ismét jégre Szeghalmi Kevin az észak-amerikai NAPHL bajnokságban. A Madison Capitols U18-as csapatára négy meccs várt, Szeghalmi pontot nem szerzett.