600. győzelmét szerezte Peter Laviolette

A Nashville mestere az amerikai edzők listáján a második John Tortorella mögött. Vatrano négy pontot szerzett, Quick megelőzte Richtert.

A Nashville a Colorado elleni utolsó 13 mérkőzéséből 12. alkalommal hagyta el győztesen a jeget. Nick Bonino góllal és gólpasszal, Pekka Rinne 35 védéssel zárt. A Predators részéről a győzelem kulcsa az volt, hogy a védelem kilenc kapura lövésen tartotta az Avs nagy hármasát, a Gabriel Landeskog, Nathan MacKinnon Mikko Rantanen triót.

Kétgólos hátrányból nyert a hazai jégen játszó Los Angeles a St. Louis ellen. 3-3 után a Kings győztes gólját Paul LaDue ütötte a befejező játékrész felénél. A Los Angeles kapujában Jonathan Quick 33 védéssel karrierje 302. győzelmét szerezte, ezzel az amerikai kapusok listáján a negyedik helyre lépett Mike Richter elé. Az első helyen John Vanbiesbrouck és Ryan Miller áll egyaránt 374 sikerrel.

A Florida a harmadik harmadban nyerte meg a meccset a San Jose ellen. 2-2-es állásnál Keith Yandle és Vincent Trocheck kilenc másodperc alatt ütött kettőt előnyben, amihez Frank Vatrano tett hozzá még egyet négy perccel később. Az utolsó percben Nick Bjugstad újabb emberfóros gólja már csak a hab volt a tortán. A Panthers legjobbja az egy gólt szerző és hármat előkészítő Vatrano volt.

Az utolsó öt percben nyerte meg a meccset a Minnesota Vegasban. Öt perccel a befejezés előtt Charlie Coyle törte meg a döntetlent, majd Mikko Koivu karrierje 200. találatával biztosította be a győzelmet másodpercekkel a vége előtt. Koivu ezzel a találattal két mérföldkövet is elért: Egyrészt Marián Gáborík után ő lett a második játékos, aki a Wild mezében elérte a 200 gólos határt. Másrészt Mikko fivére, Saku Koivu 255 találattal zárta pályafutását, és így ők lettek az NHL történetének 14. testvérpárosa, akik legalább 200 gólt szereztek fejenként.